Neler Yeni

Telefondan Bilgisayara Nasıl Erişim Sağlanmaktadır?

ELFDaily

Bilgili
Yönetici
Kaynaklar
22

Öncelikle, bu elfdaily makalemizde Telefondan Bilgisayara Nasıl Erişim Sağlanmaktadır? sorusunun cevabını anlatıyoruz.
Windows veya Macos işletim sistemli bilgisayarınızda, Chrome Web Mağazası’ndan Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Bu süreçte, telefonunuz ile bilgisayarınız arasındaki uzaktan irtibatı yetkilendirecek olan altı haneli bir şifre oluşturmanız istenmektedir.

Sonrasında, Android sistemli telefonunuza da aynı şekilde Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. İrtibatı az önce belirlediğiniz şifreyle onayladıktan sonra akıllı telefonunuzun ekranında masaüstünüz görünecek.

Bu adımları bitirdiğinizde, telefonunuz veya tabletiniz üzerinden bilgisayarınıza uzaktan erişebilir, isterseniz başka birisini bir kod paylaşarak bilgisayarınız üzerinde yetkilendirebilirsiniz. Google’ın bu yeni uygulaması, Play Store’da daha iki haftasını doldurmamasına karşın 12 puan ile mükemmel yorumlara sahip oldu.

Bilgisayarınızı uzaktan kontrol ederken bilmeniz şart olan birkaç şey var. Bilgisayar kontrolüne geçtiğiniz vakit, akıllı telefonun ekranı, bilgisayarın faresi gibi işlev görecek. Başka bir deyişle laptoplardaki touchpad olacak. Yazı alanına tıkladığınızda aynı telefondaymış gibi, klavye açılacak. Yolda giderken dokümanlarda tertip etme yapmak için oldukça uygun bir yol olabilir.

NurşenAy

Çaylak
Kullanıcı
Kaynaklar
0
Merhaba, paylaşım için teşekkürler. TeamViewer da aynı işlevi görmektedir. Android telefonlarda çalışıyor mu bilmiyorum ama şahsen iPhone'dan TeamViewer ile bilgisayara bağlanabiliyorum. Ancak tam tersini yapmak daha güzel olurdu sanırım, bilgisayardan telefonu yönetmeye de ihtiyaç duyabiliyoruz.