Neler Yeni

Tıklanabilir Rastgele Banner Eklentisi YEPYENİ

ELFDaily 

#code
Yönetici
Bu yazıda paylaşacağım eklentiyi düzenleyerek blogunuza eklediğinizde kenar çubuğunda 100x100px boyutlarında (ya da istediğiniz başka bir boyut) bir banner gözükecek. Fakat bu eklentinin şöyle bir özelliği var; sayfayı yenilediğinizde veya bir yazıdan başka bir yazıya geçiş yapığınızda bannerın yerinde sizin belirlediğiniz başka bir banner gözükecek.

Eklentide 5 adet banner tanımladığınızı düşünelim. Her ziyarette bu 5 banner rastgele gözükecek. Peki bu eklenti ne işinize yarayacak?

1. Öncelikle tabi ki aynı reklam alanında birden fazla reklam gösterebileceksiniz. Fiyatı düşük tutsanız bile reklam verenler bunu kabul etmeyebilir ama dost sitelerinizin veya önerdiğiniz sitelerin reklamlarını bu şekilde dönüşümlü olarak gösterebilirsiniz.

2. Blogunuzda öne çıkan yazılan eklentisi olarak da kullanabilirsiniz. Ziyaretçilerinizin mutlaka okuması gerektiğini düşündüğünüz yazılar için banner oluşturarak rastgele gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Gelelim eklentiyi blogunuza nasıl ekleyeceğinize. Blogger kumanda panelinize giriş yaparakYerleşim > Gadget Ekle > HTML/JavaScript Gadget diyerek aşağıdaki kodları yapıştırmanız yeterli.

Gizli içerik
Bu içeriği görmek için konuya cevap yazmalısınız. Üye değilseniz buradan kayıt olabilirsiniz.
Mavi yerlere resme tıklanınca açılacak sayfanın urlsini yazın.
Kırmızı yerlere banner urlsini yazın.
Yeşil yerlere bannerın alt etiketini yazın.
4. banner için eklemeniz gereken kod:


Gizli içerik
Bu içeriği görmek için konuya cevap yazmalısınız. Üye değilseniz buradan kayıt olabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Üst