Neler Yeni

Üniversite Ek Tercihi Yapmak İçin Gerekli Evraklar Neler ?

ELFDaily 

#code
Yönetici
Üniversite Ek Tercihi Yapmak İçin Gerekli Evraklar Neler ? Üniversite Ek Tercihi Nasıl Yapılır ? Üniversiteye yerleşmek için ek tercihleri bekleyenler dikkat.

Üniversite Ek Tercihi Yapmak İçin Gerekli Evraklar Neler ? Üniversite Ek Tercihi Nasıl Yapılır ?

Üniversiteye yerleşmek için ek tercihleri bekleyenler dikkat. Tüm detaylar ve ayrıntılar haberimizde. Üniversite Ek Tercihi Yapmak İçin Gerekli Evraklar Neler ? Ek yerleştirme tarihleri 26-30 ağustos tarihleri arasında yapılacak Ek yerleştirme tarihleri belli oldu. Boş kontenjanlar listesinde ÖSYM tarafından açıklandı. İşte üniversite girişte en önemli adım olan ek yerleştirme sonuçları ile ilgili tüm bilgiler Üniversitelerin Açılma Süreleri 2016 üniversite girişte ek yerleştirme tercihleri 26-30 Ağustos, ek yerleştirme kayıt tarihleri ise 6-9 Eylül olarak belirlendi.

Ek yerleştirmelerinde sona ermesi ile birlikte eğitim öğretim yılı başlayacak. ÖSYM'nin açıkladığı verilere göre, örgüt yükseköğretim programlarında 60 bin 147 boş kontenjan kaldı. Üniversiteye yerleşmek için ek tercihleri bekleyenler dikkat. Boş kontenjanların 25 bin 539'u lisans, 34 bin 608'i ön lisans programlarında bulunuyor. Devlet üniversitelerindeki boş kontenjan sayısı 34 bin 468 iken, vakıf üniversitelerindeki boş kontenjan sayısı 18 bin 538 oldu.

Son düzenleme:

Üst Alt