Neler yeni

Valorant şifre değiştirme nasıl yapılır

ELFDaily 

#code
Yönetici
Kredi
14
orant’ta şifre değiştirme oldukça basit ancak oyun içinden Ayarlar bölümünden yapılamıyor. Tarayıcıdan Riot hesabınıza giriş yapıp hesap yönetimi sayfasından gerekli değişikliği yapabiliyorsunuz. Valorant şifre nasıl değiştirilir adım adım görelim:
  1. Riot Games sitesine girip “Sign in” butonuna tıklayın.
  2. Kullanıcı adı (Riot ID) ve şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yapın.
  3. Hesabınıza bağlı e-posta adresinize gönderilen giriş onay kodunu girin.
  4. Hesap yönetimi sayfasında “Riot hesabı girişi” sekmesine tıklayın.
  5. Kullanıcı adının hemen altında şifreyi değiştir seçeneğini göreceksiniz.
  6. Mevcut şifrenizi, ardından yeni şifrenizi yazın.
  7. Değişiklikleri Kaydet’e tıklayın.
Birinin hesabınıza giriş yaptığından şüpheleniyorsanız, ilk adım olarak Riot şifre değiştirme işlemini yapmalısınız. Ek olarak giriş yönetimi bölümünden “Tüm cihazlarda oturumu kapat”a tıklayarak hesap bilgilerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Valorant şifre değiştirirken dikkat edilmesi gerekenler​

Riot Games Valorant şifre değiştirme aşamasında maksimum güvenlik için bunlara dikkat edin:

• Güvenlik düzeyi iyi ve daha yüksek olmalı
  • En az 8 karakter uzunluğunda olmalı
  • En az bir harf ve özel karakter içermeli
Valorant hesabım çalındı ne yapmalıyım? sorusu da çok geliyor. Valorant hesabınızı güvende tutmak için güvenli parolalar oluşturan şifre yöneticilerini kullanabilir, rastgele karakterlerle güçlü bir şifre belirleyebilir, hem e-posta adresiniz için hem de Riot hesabınız için iki adımlı kimlik doğrulamayı açabilirsiniz.

Valorant şifremi unuttum, ne yapabilirim​

Valorant hesabımın şifresini unuttum, ne yapmalıyım sorusu çok soruluyor. Riot ID şifrenizi hatırlamıyorsanız, Valorant hesabınızın şifresini sıfırlamak için, Riot hesap kurtarma sayfasına gitmelisiniz. Valorant şifre yenileme nasıl yapılır görelim:
  1. Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol teşekkürler.
    sayfasına gidin.
  2. Valorant kullanıcı adınızı yazıp ilerleyin.
  3. Kullanıcı adınızı hatırlamıyorsanız, “Kullanıcı adını mı unuttun”a tıklayın.
  4. Kullanıcı adınızı girdiğinizde, “Riot Games şifre değiştirme isteği” olarak bir şifre sıfırlama e-postası gönderilecektir.
  5. Linke tıkladığınızda Riot şifre değiştirme sayfası açılacaktır.
  6. Yeni şifrenizi girin.
Valorant şifre değiştirme adımlarını tamamladığınızda, yeni şifreniz League of Legends dahil tüm Riot oyunları için geçerli olacaktır.

Valorant, Riot Games’in renkli, taktiksel nişancı oyunu ve popülaritesi hızla arttı. Hesabınızı güvende tutmak için şifrenizi belli aralıklarla değiştirmeniz önemli. Valorant şifre değiştirme adımlarını takip ederek hesabınızın şifresini hızlıca değiştirebilirsiniz. Mevcut şifrenizi hatırlamıyorsanız, şifrenizi sıfırlamak için Valorant şifremi unuttum bölümündeki adımlara bakabilirsiniz.