Neler yeni

vBulletin bütün sürümleri için saat ayarı nasıl olmalıdır nasıl yapılır

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,920
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
vBulletin sisteminde saat ayarı genelde bir işkencedir . Çoğu kişi buna dikkat etmez kimiside eder önemsiz gibi görünen bu olayın tek önemli yanı konu,cevap hareketlerindeki şu saat'de yazıldı hatası gibi başlıca olaylarda ortaya çıkar . Burdaki sorun nedir peki tek sorun saatin bir kaç saat ileri yada geride olmasıdır.
Ancak vBulletin saat sistemi tamamen sunucu üzerindeki saat ayarını baz alarak çalışmaktadır eger sunucu saat ayarında bir sıkıntı yok ise aşağıdaki şekilde saat ayar , saat kayması yapılabilir.
Admincp >> vbulletin Seçenekleri >> Saat / Tarih / Saat kaymaları Alanındaki Standart Saat kayması Alanında yapılabilir.
Normal şartlarda saat kayması Türkiye için +2 Olmalıdır


5706654457.pngBu adım artık üye olacak kişilerin ve misafirlerin otomatik olarak bu saat kayması üzerinden üye olaması demektir.Eger üye olunur iken kayıt olunan ülkeye göre saat kayması ayarlanmaz ise bu ayar baz alınarak kayıt mümkün olacaktır .

Peki şimdiye kadar üye olanlar nasıl değiştirilecek ? Bunu da bir sorgu ile yönetebiliriz.
Phpmyadmin yada admincp >> Bakım >> Veritabanı Sorgulaması yap Alanından aşağıdaki sorguyu çalıştırarak bütün üyeleri bu saat dilimine getirebilirsiniz5179901392.png


Çalıştırılacak Sorgu

Kod:
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.Eger saat kayması ayarları ile çözüm bulamadı iseniz sunucu sahibiniz ile görüşmeniz gerekmektedir.
Sorun sunucu saat ayarında yada sunucun bulunduğu ülke itibari ile alakalı olur ...
 

Üst