Neler yeni

vBulletin İmpex Ne İşe Yarar , İşlevi Nedir ?

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
[h=2]vBulletin İmpex Ne İşe Yarar , İşlevi Nedir ?[/h]
vBulletin İmpex Ne İşe Yarar , İşlevi Nedir ?


İmpex, vBulletin forum sürümünü düşürme amacıyla kodlanmış yazılımdır, bazı kullanıcılarımız üst sürümü beğenmediği takdirde impex yolu ile sürüm düşürebilirler 5.x.x'den 3.8.x'e 4.x.x'den 3.8.x'e 5.x.x'den 4.x.x'e gibi bu konuda ise impex kullanmadan anlatımını yapmıştım fakat lisanslı kullanıcılarımızın impex kullanmalarını şiddet ile tavsiye ediyorum. İşiniz daha çok kolay şekilde ilerleyecektir

  • İmpex adlı geçiş aracı muhakak elinizde bulunmalı.
  • İmpex'in içindeki ''upload'' klasörünü vBulletin'in ana dizinine ve yine impex'in içinde bulunan cpnav_xml dosyasını vBulletin'in ''includes/xml'' klasörüne atınız.

İmpex'in içindeki impexconfig.php dosyasını düzenliyoruz.
Bu alana DataBase (veritabanı) bilgilerimizi yazıyoruz;


Kod:
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.Bu bölüme kullandığımız scriptin Database (veritabanı) bilgilerimizi yazıyoruz;

Kod:
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.


  • Admincp'de en üstte bulunan import bölümüne giriyoruz Select Source Board Format bölümünde kullandığınız scripti seçiyoruz yani sürüm ve Select Version to Export to bölümünde'de vBulletin kullanacağımız sürümü seçiyoruz ve Begin İmport diyerek işleme başlıyoruz.
  • Ardından Tabloları Start Module diyerek tek tek dönüştürüyoruz
  • Son olarak Admincp > Maintenance > Help Repair / Optimize Tables > Check All diyip Continue diyoruz ve tabloları onarıp optimize ediyoruz.

Not: İmpex lisanslı ürün olduğu için vbulletin.com 'dan indirebilirsiniz, ayriyetten internette null olarak mevcuttur arama yaparak bulabilirsiniz sitemizde paylaşımı ve dağıtımı yasaktır.
 

Üst