Neler Yeni

Windows 10 Kilit Ekranı İpuçları Nasıl Kapatılır

ELFDaily

Bilgili
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,665
Kaynaklar
16
Beğeniler
166
Puanları
131
Yaş
21
Konum
Bursa
#1

Windows 10 Kilit Ekranı İpuçları Nasıl Kapatılır hakkında bir bilginiz yoksa sizler için paylaştık. Windows 10 kilit ekranınızda , Cortana ile alarmları ve hatırlatıcıları nasıl ayarlayacağınızı ya da parolasız bir oturum açma deneyimi için Windows Hello'yı etkinleştirmenizi bildiren ara sıra mesajlar görebilirsiniz . Windows 10'un diğer alanlarına benzer şekilde, bu mesajlar, Microsoft'un şirketin kullanıcıları Windows 10'dan en iyi şekilde nasıl yararlanacakları konusunda eğiteceklerini ve kullanıcı deneyimlerini geliştireceklerini "eğlenceli bilgiler ve püf noktaları" sağlama biçimidir.

Tabii ki, tıpkı Microsoft’un işletim sisteminin diğer bölümlerinde bahsedilen benzer girişimlerine verdiği tepki gibi, birçok kullanıcı bu mesajları yardımcı olmaktan daha sinir bozucu buluyor. Kilit ekranınızı müdahaleci mesajlardan uzak tutmak istiyorsanız, Windows 10'da kilit ekranı ipuçlarını kapatmanın yolu aşağıdadır.

Kilit Ekranı İpuçları - Windows Spotlight Bilgisi

Öncelikle, bu makalenin yalnızca Windows 10 kilit ekranı arka planı olarak bir resim veya slayt gösterisi kullanırken aldığınız mesajlarla ilgili olduğunu belirtmek önemlidir. Eğer kullanırsanız , Windows Spotlight erişim sağlar her gün yeni görüntüler - gördüğün mesajlar gördüklerinizi gibi mi? veya büyüteç simgelerinin yanındaki metin - Spotlight özelliğinin bir parçasıdır.


Kullanıcılara belirli bir Spotlight görüntüsü hakkında daha fazla bilgi sağlamaları, kullanıcıların belirli görüntüleri isterlerse değerlendirmelerine izin vermeleri ve görüntüyle ilgili aramalar önermeleri amaçlanmaktadır. Ne yazık ki, bunlar burada açıklanan yöntemle devre dışı bırakılamaz. Aslında, kilit ekranınız için Windows Spotlight kullanıyorsanız, Ayarlar'daki ilgili seçeneği bile göremezsiniz.

Kilit Ekranı İpuçları Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Kilit ekranı ipuçlarını devre dışı bırakmak için Windows Spotlight ile ilgili yukarıdaki uyarılara dikkat edin, Windows 10 PC'nizde oturum açın ve Ayarlar uygulamasını başlatın (Başlat Menüsündeki kük dişli simgesi veya Cortana / Search alanı aracılığıyla arayarak bulunun) ).
Ayarlar uygulamasından Kişiselleştirme> Ekranı Kilitle'yi seçin.Yine, sürece kadar yok seçilen, Windows Spotlight sahip Arkaplan açılır kutusundan, etiketli aşağıda bir seçenek göreceksiniz eğlenceli bilgiler, ipuçları alın ve ekran kilidinde Windows ve Cortana daha . Bu seçeneği kapatmak için seçim düğmesine tıklayın. Değişiklik derhal yürürlüğe girmelidir; yeniden başlatmaya veya oturumu kapatmaya gerek yok.

Şimdi, bu seçenek devre dışı bırakıldığında, yalnızca belirlenmiş kilit ekranı resminizi veya slayt gösterinizi görmelisiniz (kilit ekranı güncellemelerini etkinleştirdiğiniz uygulamaların durumuyla birlikte).


 
Genel Sohbet Odası
Yardım Kullanıcılar
Foruma kayıt olmadan sohbet etmek için /nick burayaisim yazın kullanıcı adınızı oluşturduktan sonra sohbete başlayabilirsiniz.
  • Şu an sohbet eden bulunmuyor.
    D ELF BOT: dantekral, "Skill Editor" dizesindeki bir yeni yanıt yayınladı.
    Üst