Neler yeni

Windows Klasörleri Nasıl Şifrelenir? GÜNCEL

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
windows-klasorleri-nasil-sifrelenir.jpg


[h=2]Windows işletim sisteminde kişilerin klasörlere kendi izni olmadan başka birilerinin girmesini düşmesini engellemek için klasörleri şifreleyebilir.[/h]
Windows’un tüm sürümlerinde klasörlerin şifrelenmesi ve güvenlik önlemleri konusunda herhangi bir özellik bulamazken bu konuda işlem yapmak isteyenlerin ek uygulamalarını kullanması gerekmektedir. Klasör şifreleme konusunda pek çok program piyasada bulunduğu için kişilerin istediğini seçmesi mümkün olsa da bu konuda da iyi çözüm sunan bazı uygulamalar ön plana çıkmıştır. Klasör şifreleme konusunda en çok kullanılan programlardan bir tanesi Folder Lock olmaktadır. Bu uygulama sayesinde istenilen klasörler şifrelenerek güvenlik sağlanabilmektedir.
Uygulama bilgisayara indirilerek kurulduktan sonra ilk ekran açılmaktadır. Bu ekranında kişilerin program ayarlarını erişebilmesi ve program üzerinden ayar yapılabilmesi adına bir şifre girmesi gerekmektedir. Bu şifre belirlendikten sonra ise programın kullanımı mümkün olmaktadır.
Şifre girişi sonrasında açılan ekranda kişilerin hangi klasörleri şifrelemek istiyorsa o klasörleri sisteme tanıtması gerekmektedir. Bu açıdan kişilerin programın üzerinden dosyaları seçmesi yeterli olacaktır. İsteyen kişiler direk sürükle bırak yöntemiyle program üzerinde klasörleri atabilir ve şifreleme yapabilir.
Dosya tanıtım yapıldıktan sonra ise yukarıda yer alan lock seçimi yapılarak klasörün şifrelenmesi sağlanabilecektir. Şifreli klasörlerin açılması noktasında ise kişiler unlock seçeneğini değerlendirebilir.


 

Üst