Neler yeni

Windows Sürücü Yükleme İşlemi !

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
[h=1]Sürücüleri indirme ve yükleme[/h]

[h=2]Windows 8.1, Windows RT 8.1 için geçerlidir[/h][FONT=WOL_Reg]
Windows; yazıcı, ekran, klavye ve televizyon gibi pek çok cihazın sürücüleriyle gönderilir. Sürücü, cihazların bilgisayarınızla çalışması için gerekli olan yazılımdır. Her cihaz için bilgisayarınızla çalışacak bir sürücü gerekir. Bu sayede birçok durumda cihazı taktığınızda otomatik olarak çalışacaktır.
Ayrıca Windows cihaz yazılımını ve bilgilerini indirebilir. Bu, cihaz üreticisinin cihazınızla birlikte verilmek üzere oluşturduğu bir uygulama olabileceği gibi, ürün adı, üretici ve model numarası gibi benzer cihazlar arasında ayrım yapmanıza yardımcı olabilecek bilgiler de olabilir.
Sürücüler zaman zaman güncellenir. Windows bunları otomatik olarak güncellenebilir veya güncelleştirilmiş sürücüleri kendiniz yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz güncelleştirilmiş sürücülere güvenmeniz önemlidir. Windows yüklememeniz gereken kuşkulu veya güvenilmez bir sürücü algıladığında bunu size bildirir.

[FONT=WOL_SB]En son sürücüler ve yazılımları otomatik olarak alma;


[/FONT]
[h=3]Not[/h]
 • Windows RT 8.1 çalıştıran bilgisayarlarda, cihazlarınıza yönelik sürücüleri, uygulamaları ve bilgileri her zaman otomatik olarak indirir ve yükler.[h=3]Otomatik güncelleştirmenin açık olup olmadığını denetleme[/h]
 • Parmağınızı ekranın sağ kenarından içeri doğru kaydırın, [FONT=WOL_Bold]Ayarlar[/FONT]'a ve ardından [FONT=WOL_Bold]Bilgisayar ayarlarını değiştir[/FONT]'e dokunun.
  (Fare kullanıyorsanız ekranın sağ alt köşesine gidin, fare imlecini yukarı çıkarın, [FONT=WOL_Bold]Ayarlar[/FONT]'a ve ardından [FONT=WOL_Bold]Bilgisayar ayarlarını değiştir[/FONT]'e tıklayın.)
 • [FONT=WOL_Bold]Güncelleştirme ve kurtarma[/FONT]'ya ve sonra da [FONT=WOL_Bold]Windows Update[/FONT]'e dokunun veya tıklayın.
 • [FONT=WOL_Bold]Güncellemelerin nasıl yükleneceğini seçin[/FONT]'e dokunun veya tıklayın.
 • [FONT=WOL_Bold]Önemli güncelleştirmeler[/FONT]'in altında [FONT=WOL_Bold]Güncelleştirmeleri otomatik olarak yükle (önerilen)[/FONT] öğesini seçin.


  Sürücüleri Kendiniz Yükleme
  Cihazınızın yanında bir disk verildiyse bu, sürücüyü yükleyen bir yazılım içerebilir. Diskten bir sürücü yüklemeden önce, mevcut Windows sürümünüzü desteklediğinden emin olmak için onunla birlikte gelen bilgilere bakın.
  Daha yeni sürücüleri üreticinin web sitesinden de arayabilirsiniz. Sürücü güncelleştirmeleri genellikle web sitelerinin destek bölümünde bulunur. Cihazınızın en son sürücüsünü indirin ve web sitesindeki yükleme yönergelerini izleyin. Sürücüyü bilgisayarınıza yüklemek için indirilen dosyaya iki kez dokunabilir veya çift tıklayabilirsiniz.
  Bir diskten aldığınız veya web sitesinden indirdiğiniz sürücü kendi kendine yüklenmezse, sürücüyü el ile yüklemeniz gerekebilir.

  [h=3]Bir sürücüyü elle yüklemek için[/h]Bu adımları izleyebilmek için yönetici olarak oturum açmanız gerekir.

  • Ekranın sağ tarafından içeri doğru çekin ve [FONT=WOL_Bold]Arama[/FONT]'ya dokunun.
   (Fare kullanıyorsanız, ekranın sağ alt köşesine gidin, fare işaretçisini yukarı çıkarın ve ardından [FONT=WOL_Bold]Arama[/FONT]'ya tıklayın.)
  • Arama kutusuna [FONT=WOL_Bold]Cihaz Yöneticisi[/FONT] girin ve ardından [FONT=WOL_Bold]Cihaz Yöneticisi[/FONT]'ne dokunun veya tıklayın.
  • Donanım kategorileri listesinde, cihazınızın ait olduğu kategoriye iki kez dokunun veya çift tıklayın ve sonra istediğiniz cihaza iki kez dokunun veya çift tıklayın. Örneğin, ekran kartınızı görmek için [FONT=WOL_Bold]Görüntü bağdaştırıcıları[/FONT]'na dokunun veya tıklayın, sonra da ekran kartı adına iki kez dokunun veya çift tıklayın.
  • [FONT=WOL_Bold]Sürücü[/FONT] sekmesine ve [FONT=WOL_Bold]Sürücüyü Güncelleştir[/FONT]'e dokunun veya tıklayın, sonra yönergeleri izleyin.
   1f9463c2-c968-47bf-9b4d-939c5d1af477_70.jpg
   Yönetici parolası girmeniz veya seçiminizi onaylamanız istenebilir.[/FONT]
 

JateiN

Stajyer
Y. Yönetim
Katılım
27 Ara 2015
Mesajlar
200
Puanları
61
Konum
BiteKO
Credits
0
Normalde herkes otomatik güncelleştirmeyi kapatır çünkü yüklenen güncellemelerde bilgisayar yeni özellikler geldiği için biraz ram şişer ve bilgisayarda ufak tefek kasmalar yaşanır bunlar bilgisayar açılırken veya oyun oynarken belli olur. Teşekkürler paylaşım için :)
 
Kişi Yorumladı

Üst