Neler yeni

Xerox yan etkileri

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
Xerox flakon virüslerin neden olduğu sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılan ilaçlar grubundandır. İçeriğindeki etken asiklovir maddesi, virüsün gelişmesini ve yayılmasını engeller ve hastalığın kontrol altına alınmasında etkili rol oynar. Genital uçuk tedavilerinde, ağız içi ya da dudaklarda meydana gelen uçukların tedavisinde ve suçiçeği hastalığının tedavisinde kullanılan Xerox flakon, bazı yan etkilere neden olabilmektedir.
Xerox flakon un sebep olduğu yan etkiler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bazı kullanıcılar bu yan etkilerden hiçbirini yaşamaz iken, bazı vakalardan aynı anda birden fazla sayıda yan etki görülebilmektedir. Bu durumun sebebi olarak hastanın vücut direnci ve ilaca verdiği tepki gösterilmektedir.
Xerox flakonun yan etkileri arasında ilk göze çarpan mide bulantısı ve kusmadır. Bunun dışında hasta bu dönemde karın ağrısı ishal ya da gaz birikmesi gibi sorunlar yaşayabilir. Baş ağrısı ve baş dönmesi de Xerox flakonun yan etkileri arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra bazı vakalarda halsizlik ve güçsüzlük gibi yan etkilerde bildirilmektedir. Bu yan etkiler hafif derecede hissedildiği için ve hastanın yaşam kalitesinde düşüşlere neden olmayacağından dolayı ilaç tedavisinin aksatılmadan devam etmesi önerilir.
 

Üst