Neler yeni

Yandex Toloka Nedir?

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

johnkorey

Kullanıcı
Katılım
13 Şub 2016
Mesajlar
7
Puanları
1
Credits
0
Yandex'in görev yaparak para kazandıran servisi Toloka'dan bahsedeceğim kısaca. Toloka'da kullanıcı aramaları ile alakalı olacak şekilde görevler yapıyoruz.toloka.yandex.com.tr üzerinden kolayca üye olabilirsiniz. Referans sistemi ise mevcut değildir. Görev başına 0.01$-0.04$ arası düşük miktarlar veriyor gibi görülse de ilk başlarda bile günde en az 0.50$ kazanabilirsiniz. Bu tamamen aktiftliğinize ve şansınıza bağlı çünkü görevler belli sayıda kişi sınırı için geliyor.
Devam etmeden önce bir uyarı yapayım. Toloka üzerinden zenginlik hayali kurmayın. Ama düzenli internet kullanan biriyseniz ve görevleri kaçırmazsınız ayda en azından 1-2 kitap parası çıkarabilirsiniz. (Kürk Mantolu Madonna kitabını Toloka sayesinde aldım mesela. :)) )
Kitap parası demişken ödeme yöntemlerinden de söz edelim. Parayı Yandex Money, Privat Bank ve PayPal üzerinden alabiliyorsunuz. Kullanıcıların önemli bir kısmı ise paralarını PayPal üzerinden çekmektedir. İlk ödeme için min. ödeme limiti 0.02$ iken diğer ödemelerden itibaren min. ödeme limiti 1$'a çıkmaktadır. Ayrıca PayPal %2 komisyon almaktadır.

Toloka ile ilgini önemli bir nokta ise görevleri "sallamadan" yapmaktır. "Nasılsa işaretleyip parayı alıyoruz." gibisinden bir düşünceye kapılmayın. Bu düşünceye kapılırsanız görevde 100 üzerinden alacağınız puanın çok düşmesine neden olursunuz ve o iş verenden görev alma şansınız azalır.
Yandex Toloka ile bol kazançlı günler!!!
 

Üst