Neler yeni

Yenilenmiş Steam Deck: Artık OLED Ekran ve Daha Büyük Pil Kapasitesi İle Tanıtıldı

ELFDaily 

#code
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,402
Çözümler
206
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
1
Akıllı telefonların yükselişiyle bir döneme damga vuran ancak 2017’de Nintendo Switch’in ve 2021’de Steam Deck’in tanıtımıyla tekrar yükselişe geçen el konsolu pazarı, Valve’ın Steam Deck’in OLED versiyonunu sürpriz bir şekilde duyurmasıyla eski günlerine geri döndü.

Steam Deck OLED özellikleri


Valve, 2021 yılında piyasaya sürdüğü Steam Deck taşınabilir oyun bilgisayarına, kullanıcı taleplerine cevap vererek kısa bir süre önce OLED versiyonunu tanıttı. Bu yeni modelde, adından da anlaşılacağı gibi LCD yerine etkileyici bir OLED panel bulunuyor. Ek olarak, ekran HDR ve 1.000 nit’e kadar parlaklık desteği sunuyor. Ayrıca, standart 7 inç modeline kıyasla daha geniş bir 7.4 inç ekran sunarak kullanıcılara daha etkileyici bir deneyim vaat ediyor.

Yenilenmiş Steam Deck’in en çarpıcı özelliklerinden biri, batarya ömrü açısından dikkat çekiyor. Valve’ın iddiasına göre, cihaz selefinin yaklaşık yüzde 30 ila 50 daha uzun pil ömrü sunacak. Bu başarı, daha büyük bir 50 Whr batarya, yeni ve daha verimli bir AMD APU, ve güç açısından daha etkili bir OLED ekranın bir araya gelmesinden kaynaklanıyor.

Deck OLED, 16 Kasım’da piyasaya sürülecek ve göz kamaştırıcı özellikleri ile dikkat çekecek. 512 GB depolama alanına sahip olan versiyonu 549 $/569 €’ya, 1 TB depolama alanına sahip sürümü ise 649 $/679 €’ya satışa sunulacak. Ayrıca, standart modelin 256 GB LCD versiyonunun fiyatı an itibariyle 399 $/419 €’ya indirilerek giriş seviyesindeki cazibesini sürdürecek. 64 GB ve 512 GB LCD modelleri ise zaman içinde raflardan kaldırılacak. Bu güncellenmiş sürüm aynı zamanda Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.3 gibi özelliklere de sahip. Cihazın geri kalan teknik özellikleri ise standart modelle uyumlu olarak devam ediyor.

Yenilenmiş Steam Deck: Artık OLED Ekran ve Daha Büyük Pil Kapasitesi İle Tanıtıldı yazısı ilk önce ELFDaily Blog üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 

Üst