Neler Yeni

Yurt Dışında Üniversite Ararken Nelere Dikkat Edilmeli

ELFDaily

Bilgili
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,663
Kaynaklar
16
Beğeniler
164
Puanları
131
Yaş
21
Konum
Bursa
#1Yurt Dışında Üniversite Ararken Nelere Dikkat Edilmeli

* Okulun denkliği olmasına dikkat edin. Başvurmayı düşündüğünüz okullar için YÖK'e bir dilekçe yazarak, mutlaka ‘denklik vardır’ yazısı alın.

* Yurtdışında 2 senelik okullara başvuracaksanız, okulunuzu YÖK'ün tanıması için ÖSS sınavından 105, 4 senelik okullara başvuracaksanız, 120 puan almanız gerekiyor. ÖYS ikinci basamak sınavında ise başvuracağınız bölümlere yönelik soruları cevaplandırmanız şart.

* Mutlaka iyi bir araştırma yapın. Sağdan, soldan duyduğunuz derme çatma bilgilerle okul başvurusu yapmayın. Arkadaşınıza uygun bir okul, mutlaka size de uygundur diye hareket etmeyin. Unutmayın sadece ABD'de 3 binden fazla okul var.

* Okulların başvuru tarihlerine, katılmanız gereken sınavlara dikkat edin. Yanlış zamanlama veya okulun istediği sınav puanlarından daha düşük bir puanla başvurmak hem zaman, hem para kaybı.

* Okul seçerken bütçenizi iyi yapın. Okulun eğitim parası dışında sigorta, konaklama, cep harçlığı ve uçak masraflarını hesaplamayı unutmayın.
 
Son düzenleme:
Genel Sohbet Odası
Yardım Kullanıcılar
Foruma kayıt olmadan sohbet etmek için /nick burayaisim yazın kullanıcı adınızı oluşturduktan sonra sohbete başlayabilirsiniz.
  • Şu an sohbet eden bulunmuyor.
    Bobert ELF BOT: Bobert, "1886 Sembol Reset , Clan Grade Reset , Db sıfırlama , Kral ekleme ,Gm Komutları"...
    Üst