Neler yeni

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ilan edildi

ELFDaily 

#code
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,425
Çözümler
212
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
14
EIyPa5GX0AAOx0L


11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ilan edildi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her Sene 11 Kasım gününün "ulusal Ağaçlandırma Günü" olarak kutlanacağını duyurdu.
Bu kapsamda 11 Kasım günü saat 11.11'de ziraat ve Orman Bakanlığının koordinasyonunda; halk kuruluşları ve vatandaşların katılımıyla toplu fidan dikilerek bu alanda bir rekor denemesi yapılacak.

Konuyla alakadar İzah yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "tutumsal, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı savunmak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve istikbal nesillerimiz için yurdumuzu henüz sıhhatli ve yaşanabilir kılmak amacıyla; milletimizin de desteği ile her Sene 11 Kasım gününün 'Milli Ağaçlandırma Günü' olarak kutlanması Müsait görülmüştür." diye konuştu.

Hedef 11 milyon fidan

Erdoğan, 7'den 77'ye bütün vatandaşların gönüllü olarak bu etkinliğe destek vereceğine inandığını belirerek "81 ilimizde 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidanın toprakla buluşmasıyla dünya rekorunu hedefliyoruz" diye de sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Temmuz'da Abdullah Enes Şahin isimli bir gencin Twitter hesabından paylaştığı ve kısa müddette etkileşim Meydan "Ağaç amud Bayramı" önerisine destek vermişti.

Şahin, sosyal medya hesabında "Bir fikrim geldi. Biz sebep 'Ağaç amud Bayramı' duyuru etmiyoruz. Her Sene bir gün ayıralım, çoluk çocuk, 82 milyon ağaç dikelim. Hem dünyaya Misal olalım hem istikbal nesillere yemyeşil bir ülke bırakalım." paylaşımında bulunmuştu.
 

Üst