Neler Yeni

5G orta segment cihazlar için geliyor!

ELFDaily

Bilgili
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,725
Kaynaklar
16
Beğeniler
185
Puanları
131
Yaş
22
Konum
Bursa
#15G orta segment cihazlar için geliyor!


5G konusunda mobil cihaz ve telekomünikasyon şirketleri büyük bir yarış içerisine girdi.


5G konusunda mobil cihaz ve telekomünikasyon şirketleri büyük bir yarış içerisine girdi. Fakat 5. nesil mobil telekomünikasyon hizmetinin maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı tüm kullanıcılara erişim sağlanamıyor. Bu maliyetleri azaltmayı hedefleyenlerden biri de işlemci üreticisi MediaTek oldu.MediaTek uzun süredir 5G teknolojisini kitlelere ulaştırma planları yapıyordu. Bu süreçte maliyetleri düşürmek için farklı teknolojilerden yararlanan şirket, orta segment cihazlara 5G ’yi hızlı bir şekilde getirmek için kararlı.


İsabetli sızıntılarıyla tanınan bir Weibo kullanıcısı tarafından bugün MediaTek ’in planları sızdırıldı. Sızıntıya göre, MediaTek ’in 2020 başında uygun fiyatlı bir 5G işlemci yayınlama planı var. Bununla birlikte, 5G işlemcinin 7nm üretim süreci ve yüksek performans için Cortex-A76 ana çekirdeği gibi önemli özelliklerle gelmesi bekleniyor.

Şirketin bu işlemcide SA / NSA çift modlu ağını destekleyen kendi Helio M70 5G özellikli modemini kullanması bekleniyor. En önemli nokta ise işlemcinin, 280 dolar civarına mal olan telefonlara yönelik bir işlemci olması. Bu rekabetle birlikte de 5G teknolojisini orta segment cihazlarda kısa süre içerisinde göreceğiz gibi duruyor.
 
Üst