Neler yeni

Adobe, Max konferansında şirketin yeni About Face aracını tanıttı.

ELFDaily 

#code
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,448
Çözümler
232
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
14
EIx5Fk3XkAAObHz


Adobe, Max konferansında şirketin yeni About Face aracını tanıttı.

Adobe, her sene düzenlediği Max konferansında deneysel projelerini sergiliyor. Şirket, "Sneaks" ismi verilen Yepyeni özellikleri Çoğunlukla ilerleyen vakitlerde kullanıcılarına sunuyor. Bu Sene tanıtılan Yepyeni özelliklerden en ilginci ise yüzlerde photoshop olup olmadığını algılayan "About Face" aracıydı.

Berkeley Üniversitesi araştırmacılarıyla ortak çalışan Adobe, bir fotoğrafın değiştirilip değiştirilmediğini ve nasıl değiştirildiğini tespit etmek için şirketin Sensei AI adlı Suni zekasını kullanan bir vasıta yarattı. Şirket, aracın değişikliği tespit etme ile alakadar insanlardan 2 kat henüz isabetli olduğunu öne sürdü.

"Project About Face" kod adlı vasıta, Çehre görsellerine odaklanıyor, makine öğrenimi algoritmaları, fotoğrafı piksel piksel inceliyor ve hangi bölgelerde farkındalık yapıldığını gösteren bir hararet haritası oluşturuyor. Dolayısıyla yalnızca photoshop'lu fotoğrafları algılamakla kalmıyor, özdeş vakitte hangi bölgelerde, ne kadar farkındalık yapıldığını da gösteriyor.
 
Üst