Neler yeni

Afganistan, şiddeti teşvik ettiği için PUBG Mobile'a yasak getiriyor.

OHEy2.jpg

Taliban yönetimindeki Afganistan, şiddeti teşvik ettiği için PUBG Mobile'a yasak getiriyor.​

PUBG Mobile, dünyanın en iyi BR oyunlarından biri olarak ortaya çıktı. Ancak, son zamanlarda birkaç ülkede işler tersine döndü. Hindistan Hükümeti güvenlik mevsimi nedeniyle BGMI'yi engellerken, Taliban tarafından yönetilen Afganistan, başlığın şiddeti teşvik ettiğini ve bunun sonunda ülkede bir yasağa yol açacağını düşünüyor.

Afganistan'da PUBG Mobil Yasağı

Afgan Taliban tarafından yönetilen Afganistan, popüler Battle Royale oyunu PUBG Mobile'ı yasaklayacak en son ülke. Gelen haberlere göre, karar, oyunun son derece yoğun ve şiddetli oynanışı göz önüne alındıktan sonra alınmış gibi görünüyor. Güney Asya Endeksi'ne göre Afgan Talibanı, Tencent Games'in unvanının şiddeti teşvik ettiğini düşünüyor. Daha önce de belirtildiği gibi, yoğun oyun, birkaç ülke için her türlü sorunu yaratıyor.

Afganistan'ın telekomünikasyon ve internet servis sağlayıcıları, başlığın yasaklanmasına ilişkin bilgileri paylaştı. Ayrıca, öngörülen süre içinde yönergeleri takip etmeleri istenmiştir. Birkaç rapora göre, bir başka popüler video oluşturma platformu olan TikTok, önümüzdeki 90 gün içinde engellenecek.

Bu arada, Hindistan Hükümeti unvanı iki kez engelledi. Sonuncusu, veri paylaşımı endişeleri nedeniyle görevden alındı. Devam eden bu sorunlarla birlikte PUBG Mobile, hızlı büyümesine rağmen tıkanmalarla karşı karşıya. Önümüzdeki günlerde işlerin nasıl gelişeceği görülmeye devam ediyor.
 
Son düzenleme:

Üst