Neler yeni
ELFDaily ekibi olarak her ay aranızdan 1 kişiye ücretsiz 1 aylık knight online server hediye etmek istiyoruz. Etkinliğin detaylarını whatsapp kanalına katılarak öğrenebilirsiniz. Whatsapp Kanalımıza Katılmak İçin Buraya Tıklayın

AirPods Pro almayı düşünenlere iFixit’ten kritik uyarı!

ELFDaily 

#code
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,213
Çözümler
101
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
1
EItso8uXkAM4QB8


AirPods Pro almayı düşünenlere iFixit’ten kritik uyarı!

AirPods Pro’yu tamir etmek neredeyse imkansız

Bildiğiniz üzere akıllı telefonlarından otomobillere kadar kullandığımız tüm pillerin bir ömrü var. Özellikle iki – üç yıllık kullanımın ardından elektronik cihazların pil performansı ciddi şekilde düşüyor.

Akıllı telefonlarda pil değişimi ile bu sorunun üstesinden geliniyor. AirPods ve AirPods 2 modellerinde Apple entegre bir pil kullandı. AirPods Pro’da ise standart bir pile geçiş yaptı. Ancak, halen pil değişimi pek mümkün değil.

Bunun nedeni ise AirPods Pro’nun modüler olmayan yapısı. Kulaklığı sökmek oldukça zor ve kullanılan yapıştırıcılar nedeniyle zarar vermeden pili değiştirmek pek mümkün değil. Peki, tüm kablosuz kulaklıklar aynı mı?

Hayır. Örneğin, Samsung’un kablosuz kulaklığı Galaxy Buds‘ın pilini değiştirmek mümkün. Sony WF-1000XM3 gibi popüler kulaklıkların pilini değiştirmekte AirPods ile kıyaslandığında gayet kolay bir işlem. Kısacası AirPods modellerinin pilinin değiştirmenin neredeyse imkansız olması, özellikle ikinci el satın alan kullanıcılar için büyük bir dezavantaja dönüşüyor.


EIts4MfW4AAoDLT


Tabi, buna bağlı olarak cihazları sıfır satın alanlarda iki üç yıl sonra ilk günkü performansı alamıyorlar. Apple’ın ilerleyen dönemde tanıtımını gerçekleştireceği kablosuz kulaklıklarında bu soruna çözüm bulması bekleniyor.
 

Üst