Neler yeni

Bugün Dünya Kadınlar Günü

ELFDaily 

#code
Yönetici
Alışveriş
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,058
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
0
Dünya Kadınlar Günü ya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü her yıl 8 Mart'ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.Türkiye'de ise 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlandı .

İŞTE GOOGLE'DAN KADINLAR GÜNÜ SÜRPRİZİ
Dünya Kadınlar Günü, biz bugün için kadın öncülerinden bazılarını bu güne özel kutlama yapmak için geçmişe bakarak seçim yaptık.

fft16_mf8693000.Jpeg


En sevdiğiniz tarihsel kahraman hikayesini: Bizim slayt Doodle ile büyükannenin küçük kıza masal anlatışını dile getirdik. Küçük kız daha sonra yüzyıllar sonra ve Japonya'ya kadar uzanan bir yolculuğa çıkarak, hayali 13 olağanüstü kadınları ziyaret etti. Bugünün Doodle'da yer alan kadınların bazılarının isimleri olmamasına rağmen, kendi tarzında bir iz bıraktığı gerçektir. Onlar meslekleri ve tutkuları ile geçmişleri günümüze taşıyarak ülkelerini selamlamış oldu. Bu yüzden bugün herkes ile kendi hikayelerini paylaşma fırsatı gördük.
 

Üst