Neler yeni
Moderatör alımlarımız başlamıştır. Aramıza katılmak isteyen tecrübeli arkadaşlar Buradan iletişime geçebilir.

Çin, Çocukların Akşam 10'dan Sonra Oyun Oynamalarını Yasakladı

ELFDaily 

#code
Yönetici
Alışveriş
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,058
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
0
EIw07m8WwAAtLtr


Çin, Çocukların Akşam 10'dan Sonra Oyun Oynamalarını Yasakladı

Çin'de çocukları oyun bağımlılığından korumak için alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Salı günü yürürlüğe giren yeni bir kanun, 18 yaşın altındaki gençlerin günde 90 dakikadan daha uzun süre veya 08:00-22:00 saatleri dışında oyunları oynamalarını yasaklayan sınırlamalar getirdi.

Çin'de çocukları oyun bağlarımlılığından korumak için alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Salı günü yürürlüğe giren yeni bir kanun, 18 yaşın altındaki gençlerin günde 90 dakikadan daha uzun süre veya 08:00-22:00 saatleri dışında oyunları oynamalarını yasaklayan sınırlamalar getirdi.

New York Times'ın haberine göre, Çin Ulusal Basın ve yayın İdaresi hafta başında oyun bağımlılığı, miyopluk ve "camianın geniş bir kesiminde kötü bilimsel nitelikli performans" benzer biçimde problemlerı ele almayı amaçlayan yeni değişimleri duyurdu. Kanuna göre oyun oynama saatlerine gelen sınırlama haftada 7 gün, 90 dakikalık oyun süresine gelen sınırlama ise Pazartesi-Cuma günleri içinde geçerli. Hafta sonları, çocuklara günde en fazla 3 saat izin verilecek. Ek olarak çevrimiçi oyun hesaplarına gerçek adlarını ve kimliklerini kullanarak kaydolmaları gerekecek.

Oyun oynama sürelerine kontrol getiren sınırlamalara ek olarak, DLC ve mikro ödemelere harcanan paralar için de yeni önlemler alındı. Çinli oyuncuların harcamaları ayda 28 ila 57 dolar içinde bir miktarla sınırlandırılacak ve kullanıcıların yaşına bağlı olarak belirlenen eşyalara harcamalar yapaılabilecek. Yasaklamalar çok ani ve sert olarak yorumlansa da, sektör sınırlamaların geleceğini biliyordu. Biroldukça oyun ve sağlayıcı aslına bakarsanız Çin pazarında bu tarz benzer kısıtlamalar sağlıyor.

Yeni kanunla hükümet, senelik 33 milyar dolardan fazla gelir elde eden ve yüz milyonlarca kullanıcıyı barındıran Çin'in çevrimiçi oyun endüstrisini dizginlenmeye çalışıyor.
 

Üst