Neler yeni

DDOS Saldırılarını Engelleme %100 Koruma Kesin Çözüm

Jetain

Uzman Üye
Kullanıcı
Kredi
1
Merhaba arkadaşlar,

Şimdi sizlere DDOS saldırılarını nasıl engelleyeceğimizi göstereceğim. Bir çok bilişim artık koruma kuruyor fakat bilmeyenler olduğunu düşünüyorum. %100 çalışıyor bizzat kendi serverimda kullanmaktayım. Lafı fazla uzatmadan anlatıma geçiyorum.

İlk olarak /etc/ dizinine geliyoruz ve rc.conf dosyasını açıyoruz.
Kod:
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Şimdi güvenlik duvarını yapılandıracağız. /etc/pf.conf dosyasını Notepad++ ile açıyoruz ve aşağıdaki satırları ekliyoruz.

Kod:
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Böylece bloklamış olduk. Şimdi ise db oluşturacağız. Aşağıdaki izini vermezseniz hata oluşabilir.

Kod:

Şimdi gelen saldırıları engellemek için gelen saldırıları engellemek için dosya oluşturacağız ve 751 iznini vereceğiz

Kod:

Şimdi /etc/syslog.conf dosyasını Notepad++ ile açıyoruz ve aşağıdakileri ekliyoruz ;

Kod:

Böylece serverimiza dışarıdan gelen bağlantıları yani saldırıları engellemiş olduk.
Yapabileceğinizi umuyorum. Dediğim gibi kendi serverimda da kullanıyorum. :)

Kod: