Neler yeni

Donald Trump Yarın Teknoloji Devlerinin Yöneticileriyle Bir Araya Gelecek

ELFDaily 

#code
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,445
Çözümler
231
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
14
donald-trump-yarin-teknoloji-devlerinin-yoneticileriyle-bir-araya-gelecek-1481750442.jpg

Yeni ABD başkanı Donald Trump yarın New York'ta Google, Tesla, Facebook ve Microsoft gibi şirketlerin üst düzey isimleriyle görüşecek.
Amerika Birleşik Devletleri bu yıl oldukça tartışmalı bir seçimi geride bıraktı ve kazanamayacağı düşünülen hatta alay konusu olan Donald Trump, ABD'nin yeni başkanı seçildi.
Yeni yıl ile birlikte ABD'nin başkanlık koltuğuna oturacak olan Donald Trump, ABD'nin ekonomisi açısından büyük önem taşıyan teknoloji devlerinin önde gelen isimleriyle buluşacak. New York'ta düzenlenecek buluşmaya Google CEO'su Larry Page, Facebook COO'su Sheryl Sandberg, AppleCEO'su Tim Cook, Microsoft CEO'su Satya Nadella ve Tesla Motors CEO'su Elon Musk gibi teknoloji dünyasının en önemli isimleri katılacak.
[h=3]Çoğu teknoloji şirketi Clinton'ı destekledi[/h]Toplantıya katılacak isimlerle ilgili her şey harika görünse de seçimler esnasında bu şirketler büyük bir çoğunlukla Hillary Clinton'ı destekliyor, öyle ki Clinton'a kampanya konusunda milyonlarca dolar yardımda bulunuyordu. Şimdi ise bu şirketlerin temsilcilerinin Donald Trump ile bir araya gelmesi ortamda az da olsa bir gerginlik yaratabilir.
Öte yandan bu şirketler arasında Clinton'ın seçimi kaybetmesinin ardından Trump'a yeşil ışıkyakanlar da var. Örneğin Google şirketinin içinde Hillary Clinton'a yaklaşık 1.5 milyon dolar destek toplanmasına rağmen Google yaptığı açıklamada muhafazakar, özgürlüğü önemseyen ve serbest piyasa gruplarıyla iletişim halinde bir yönetim anlayışına sahip olduklarını belirterek Donald Trump'a karşı ilk sıcak adımı attı.
Bu toplantıdaki ortamın yansımlarını ise muhtemelen önümüzdeki günlerde göreceğiz. Bakalım teknoloji şirketleri Donald Trump ile iyi anlaşacak mı yoksa 2017 yılı ABD'deki teknoloji şirketleri için beklenmedik sonuçlar mı doğuracak?
 

Üst