Neler yeni

Elektirikli araçlar için büyük adım: Borusan ve Petrol Ofisi anlaştı!

ELFDaily 

#code
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,429
Çözümler
216
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
14
Borusan Holding ve Energie Baden-Württemberg AG’nin (EnBW) güçlü birlikteliği, Türkiye’nin yeşil enerji dönüşümüne çarpıcı bir ivme kazandırıyor! Borusan EnBW Enerji, Türkiye’nin lider akaryakıt sağlayıcısı Petrol Ofisi Grubu ile güçlerini birleştirerek elektrikli araç şarj istasyonlarının yaygınlaşmasını sağlayacak bir iş birliğine imza attı.

Bu dev iş birliği kapsamında, Petrol Ofisi’nin Türkiye genelindeki 2000 akaryakıt istasyonu içinden seçilen öncelikli lokasyonlarda tam 1 milyar TL yatırım yapılacak! Bu şarj istasyonları sayesinde her bir şarj edilen araç, yaklaşık 4500 ton karbon salımını engelleyecek, böylece çevre dostu bir sürüş deneyimi sunulacak.

Borusan EnBW Enerji, iklim ve enerji krizine karşı kararlı bir mücadeleci olarak, yüzde 100 yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşan portföyüyle ülkemizin enerji sektöründeki yeşil dönüşümünde kilit bir rol oynamaktadır. Bu güçlü ortaklık sayesinde elektrikli araç şarj hizmetleri daha da erişilebilir hale gelecek ve Türkiye’nin sürdürülebilir ulaşım dönüşümü hız kazanacak!


Elektirikli araçlar için büyük adım: Borusan ve Petrol Ofisi anlaştı! yazısı ilk önce ELFDaily Blog üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 

Üst