Neler yeni

Google gelecek yıl kontrol hesapları sunacak

ELFDaily 

#code
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,402
Çözümler
206
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
1
EJRoNKwXYAIw8Dt


Google gelecek yıl kontrol hesapları sunacak

Teknoloji devi, Citigroup ve Stanford Üniversitesi'nde bir kredi birliği ile ortaklık kuruyor.


Google, gelecek yıl tüketicilere kontrol hesapları sunmaya başlamayı planlıyor. Hesaplar Citigroup ve Stanford Üniversitesi'nde bir kredi birliği tarafından yürütülecek, teknoloji devi Çarşamba günü onaylandı.

Google'ın Sezar Sengupta , daha önce şirketin planlarını bildiren The Wall Street Journal'a verdiği demeçte, "Yaklaşımımız bankalarla ve finansal sistemle derinden ortak olacak ." Daha uzun bir yol olabileceğini ekledi, ancak Google bunu "daha sürdürülebilir" olarak gördü.

Tüketiciler, Google hesaplarına şirketin dijital cüzdanı olan Google Pay ile erişecekler . Teknoloji devi hesapların kontrol edilmesinin bir ücret talep edip etmeyeceğine karar vermedi, Sengupta Journal'a söyledi. Google’ın hesap çeken kullanıcıların finansal verilerini satmayacağını ve şirketin reklam için Google Pay verilerini kullanmadığını veya paylaşmadığını ekledi.

Bir Google sözcüsü, akıllı çek hesaplarının müşterilerin paralarını FDIC veya NCUA sigortalı bir hesapta tutarken "yararlı bilgiler ve bütçeleme araçlarından" yararlanmalarını sağlayacağını söyledi.

Google, bankacılık sektörünü zorlayan en yeni teknoloji devi. Apple'ın Mastercard ve Goldman Sachs tarafından desteklenen yeni kredi kartı Ağustos ayında piyasaya sürüldü. Bu arada Facebook, milletvekillerinden ve düzenleyicilerden büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmasına rağmen Terazi adında bir şifreleme para birimi başlatmaya yardım ediyor .
 

Üst