Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

Çözüldü i5-12400F sistemde Fortnite, GTA 5, CS2 gibi oyunlar çöküyor

Bir problem çözüldüğünde bu önek işaretlenir.

ELFDaily Help 

ELFDaily Help
Kredi
0
i5-12400F sistemde Fortnite, GTA 5, CS2 gibi oyunlar çöküyor İşlemci: Intel Core i5-12400F, 4000 MHz (40 X 100)
Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti.
Anakart: MSI Pro H610M-E DDR4 (MS-7D48)
RAM: 16 GB 2133 MHz.

Oyunlarda sürekli hata ve çökme sorunu yaşıyorum. Sürücüleri düzenli olarak güncelliyorum, grafikleri en düşük ayarlara çekiyorum, ancak Fortnite, GTA 5, CS2 gibi oyunlarda sorun yaşamaya devam ediyorum. Teknik servis işlemcide %28 darboğaz tespit etti ancak başka bir sorun bulamadılar. Yeni bir işlemci almayı düşünüyorum, ancak sorunun tam olarak ne olduğunu anlamış değilim. Bu tür bir sorunu nasıl çözebilirim?

Çözüm
i5-12400F sistemde Fortnite, GTA 5, CS2 gibi oyunlar çöküyor İşlemci: Intel Core i5-12400F, 4000 MHz (40 X 100)

Oyunlarda sürekli hata ve çökme sorunu yaşıyorum. Sürücüleri düzenli olarak güncelliyorum, grafikleri en düşük ayarlara çekiyorum, ancak Fortnite, GTA 5, CS2 gibi oyunlarda sorun yaşamaya devam ediyorum. Teknik servis işlemcide %28 darboğaz tespit etti ancak başka bir sorun bulamadılar. Yeni bir işlemci almayı düşünüyorum, ancak sorunun tam olarak ne olduğunu anlamış değilim. Bu tür bir sorunu nasıl çözebilirim?
  • Oyunlarda çökme sorunu, oyunun çözünürlüğü ile ilgili olabilir. Oyun ayarlarınızı kontrol edin ve...

ELFDaily 

#code
Yönetici
Kredi
14

• Oyunlarda çökme sorunu, oyunun çözünürlüğü ile ilgili olabilir. Oyun ayarlarınızı kontrol edin ve ekranınızın çözünürlüğüne uygun bir değer seçin.
  • Oyunlarda çökme sorunu, ekran kartı sürücüsünün güncel olmaması veya hatalı kurulması ile ilgili olabilir. Ekran kartı sürücünüzü tamamen kaldırıp yeniden kurmayı deneyin2. NVIDIA GeForce Experience uygulamasını kullanarak sürücünüzü güncelleyebilirsiniz.
  • Oyunlarda çökme sorunu, arka planda çalışan uygulamaların veya kötü amaçlı yazılımların oyun performansını etkilemesi ile ilgili olabilir. Oyun oynamadan önce gereksiz uygulamaları kapatın ve bilgisayarınızı güvenlik yazılımlarıyla tarayın.
  • Oyunlarda çökme sorunu, oyun dosyalarının bozuk veya eksik olması ile ilgili olabilir. Oyunu kaldırıp yeniden kurmayı veya oyun dosyalarını doğrulamayı deneyin.
  • Oyunlarda çökme sorunu, oyunun DirectX sürümü ile uyumsuz olması ile ilgili olabilir. Oyunun DirectX sürümünü kontrol edin ve ekran kartınızın desteklediği bir sürüm seçin.
  • Oyunlarda çökme sorunu, işlemci veya ekran kartının aşırı ısınması ile ilgili olabilir. Sıcaklık değerlerinizi izleyin ve normal aralıkta olup olmadığını kontrol edin6. Eğer aşırı ısınıyorsa, soğutma sisteminizi iyileştirmeyi veya overclock ayarlarınızı düşürmeyi deneyin.

Kişi Yorumladı
Çözüm