Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

ISS değişiklik sonrası Stardew Valley hata veriyor

ELFDaily Help 

ELFDaily Help
Kredi
0
Merhaba. Arkadaşım ISS'sini değiştirdikten sonra (gesnet'e geçti) Stardew Valley oyununda problem yaşamaya başladık. Sorun şu şekilde oyunda geçen her gün kayıt olunuyor bunun için de yatağa girip uyumak gerekiyor. Fakat uyuduktan sonra siyah ekran alıyoruz ve arkadaşım oyundan çıkmadan kayıt edilemiyor. Oyunu Steam'den oynuyoruz. Bir de şöyle bir durum var herhangi başka bir internetten girdiğinde benim serverı görüp kendisi giriş yapabiliyor. Fakat yeni geçtiği ISS'den bağlandığında serverı göremiyor davet atmam gerekiyor. Birçok çözüm yolu denedik ve olmadı. Sorunun oyunda değil Steam serverlarına bağlantısında olduğunu düşünüyorum. İstek gönderemeyip crash oluyor olabilir mi? Fakat pek bilgim yok ve internetten nasıl aratacağımı da bulamadım. Steam kendi sitesinde şöyle bir şey paylaşmış:

İnternet servis sağlayıcıları (ISS) ile ilgili bilinen sorunlar.
Önemli:
Steam bağlantınızla günün sadece belirli saatlerinde sorun yaşıyorsanız (genellikle akşam saat 17 ile 23 arasında), internet servis sağlayıcınızın bağlantınızı engellemesi veya "düzenliyor olması" söz konusu olabilir. Lütffen günün diğer saatlerinde bağlantınızı test edin ve bağlantı sorununuza internet servis sağlayıcınızın sebep olduğunu düşünüyorsanız direkt olarak kendileriyle iletişime geçin.

Bazı ISS'lerin Steam ve Steam oyunlarının düzgün çalışması için gerekli olan bağlantı noktalarını engellediği saptanmıştır:
  • 012.net
    (Steam trafiği engelli)
  • Bluewin
    (ISS'nin güvenlik duvarı Steam'i engelliyor, ISS'nin portalı üzerinden devre dışı bırakılmalıdır)
  • Dutch telecom.
    (Steam trafiği engelli)
  • Ispfree
    (Steam trafiği engelli)
  • Micronet broadband.
    (Steam trafiği engelli)
Bununla ilgili ISS'yi arayıp ne diyeceğimi de bilemedim. Daha önce yaşayan&yardımcı olabilecek kimse var mı?

ELFDaily 

#code
Yönetici
Kredi
14
Merhaba. Arkadaşım ISS'sini değiştirdikten sonra (gesnet'e geçti) Stardew Valley oyununda problem yaşamaya başladık. Sorun şu şekilde oyunda geçen her gün kayıt olunuyor bunun için de yatağa girip uyumak gerekiyor. Fakat uyuduktan sonra siyah ekran alıyoruz ve arkadaşım oyundan çıkmadan kayıt edilemiyor. Oyunu Steam'den oynuyoruz. Bir de şöyle bir durum var herhangi başka bir internetten girdiğinde benim serverı görüp kendisi giriş yapabiliyor. Fakat yeni geçtiği ISS'den bağlandığında serverı göremiyor davet atmam gerekiyor. Birçok çözüm yolu denedik ve olmadı. Sorunun oyunda değil Steam serverlarına bağlantısında olduğunu düşünüyorum. İstek gönderemeyip crash oluyor olabilir mi? Fakat pek bilgim yok ve internetten nasıl aratacağımı da bulamadım. Steam kendi sitesinde şöyle bir şey paylaşmış:

İnternet servis sağlayıcıları (ISS) ile ilgili bilinen sorunlar.
Önemli:
Steam bağlantınızla günün sadece belirli saatlerinde sorun yaşıyorsanız (genellikle akşam saat 17 ile 23 arasında), internet servis sağlayıcınızın bağlantınızı engellemesi veya "düzenliyor olması" söz konusu olabilir. Lütffen günün diğer saatlerinde bağlantınızı test edin ve bağlantı sorununuza internet servis sağlayıcınızın sebep olduğunu düşünüyorsanız direkt olarak kendileriyle iletişime geçin.

Bazı ISS'lerin Steam ve Steam oyunlarının düzgün çalışması için gerekli olan bağlantı noktalarını engellediği saptanmıştır:
  • 012.net
    (Steam trafiği engelli)
  • Bluewin
    (ISS'nin güvenlik duvarı Steam'i engelliyor, ISS'nin portalı üzerinden devre dışı bırakılmalıdır)
  • Dutch telecom.
    (Steam trafiği engelli)
  • Ispfree
    (Steam trafiği engelli)
  • Micronet broadband.
    (Steam trafiği engelli)
Bununla ilgili ISS'yi arayıp ne diyeceğimi de bilemedim. Daha önce yaşayan&yardımcı olabilecek kimse var mı?
Merhaba! Stardew Valley'deki bu sorunların arkadaşınızın yeni ISS'ine geçişle ilgili olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. Oyun Dosyalarını Doğrulama: Steam'de Stardew Valley oyununu sağ tıklayın, "Özellikler" seçeneğine tıklayın ve ardından "Yerel Dosyalar" sekmesine geçin. Burada "Oyun Dosyalarını Doğrula" seçeneğine tıklayarak oyun dosyalarının bütünlüğünü kontrol edin. Bozuk veya eksik dosyalar varsa bu işlem düzeltebilir.
  2. Güvenlik Duvarı İzinleri: Yeni ISS, Steam'e ve Stardew Valley'e erişimde sorun çıkarabilir. Bu yüzden güvenlik duvarı ayarlarını kontrol edin. Steam ve Stardew Valley için gerekli portların engellenmediğinden emin olun.
  3. Steam Client Güncellemesi: Steam istemcisini ve oyunu en son sürüme güncellediğinizden emin olun. Eksik güncellemeler oyunun düzgün çalışmasını etkileyebilir.
  4. ISS ile İletişim: ISS'nizin Steam trafiği veya belirli bağlantı noktalarını engelliyorsa, ISS ile iletişime geçmek iyi bir fikir olabilir. ISS'niz, Steam trafiği veya bağlantı noktalarını engelliyorsa, bu sorunu çözmeleri gerekecektir.
  5. Port Yönlendirme: Eğer güvenlik duvarı sorunları yaşıyorsanız, port yönlendirme ayarlarını yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. İlgili portların açık olduğundan emin olmalısınız.
  6. Bağlantı Sorunlarını İzleme: ISS'nin belirli saatlerde bağlantı sorunları yaşanıyorsa, bu sorunu ISS ile iletişime geçerek çözmeye çalışmalısınız. ISS'niz bu tür sorunları çözmek için yardımcı olabilir.
  7. Oyunu Tekrar Yükleyin: Sorun devam ederse, oyunu tekrar yüklemeyi düşünebilirsiniz. Bu, bozuk oyun dosyalarını düzeltebilir.
Eğer bu adımlar sorununuzu çözmezse, ISS'nizle iletişime geçmeli ve Steam trafiğini engellememelerini istemelisiniz. Ayrıca Steam Destek ekibiyle iletişime geçerek sorununuzu açıklayabilir ve onlardan da yardım alabilirsiniz. İyi şanslar!

Kişi Yorumladı