Neler yeni

İşte O Seri Katil Yakalandı !

ELFDaily 

#code
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,445
Çözümler
231
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
14
İZMİR’de yakalanan ve 3 cinayetin zanlısı olarak aranan Atalay Filiz’i İzmir Emniyet Müdürlüğü’nden teslim alan polis ekibi, karayolu ile İstanbul’a getirdi.atalay-filiz-istanbul-a-getiriliyor-7181812.Jpeg

UZMANLAR: KESİNLİKLE PARANOİD ŞİZOFREN BİR HALİ YOK


Katil profili üzerine özel araştırma yapan psikiyatrlar, 2 kişiyi öldürdükten sonra 3 yıl gizlenen ve iki hafta önce bir kişiyi daha öldüren, kamuoyunda 'seri katil' olarak bilinen Atalay Filiz'in sırt çantasından çıkan tül, iki bıçak, güneş enerjili şarj cihazı, navigasyon cihazı, top şekerler, çok sayıda film ve müzik CD'si gibi malzemelerle, polise rahat tavırla gülerek ifade vermesini değerlendirdi. Uzmanlar, şu yorumda bulundu:


"Çantadan çıkan film ve müzik CD'leri ile zamanını geçirmeye çalıştığı anlaşılıyor, çok sayıda top şekeri, düşen kan şekerini dengelemek için kullanmış. Aynı yerde uzun süre kalmaması, sık yer değiştirmesi, zekasının göstergesi. Çünkü tipi enteresan, aynı yerde uzun süre saklanması mümkün değil. İşlediği cinayetlerin ikisinin kadın olması Filiz'in iktidar problemi olabileceğinin de göstergesi. Bu iktidar cinsel anlamda da olabilir 'neden beni değil onu tercih ettin' anlayışıyla ruhsal anlamda da olabilir. İktidar problemi varsa babayla ilişkisi kötüdür. Öldürmeyi ve yok etmeyi oyundan birini elemek gibi görüyor olabilir. Üç kişiden fazla cinayeti de olabilir. Kesinlikle paranoid şizofren bir hali yok. Cinayetlere bakıldığında reddedilmeye karşı aşırı duyarlılığı olan bir duygu zemini görülüyor. Halüsinasyon ve psikosomatik sorunları olabilir. Seri katilin, 'Annemi çok özledim' sözleri de doğal. Sonuçta katil de olsa bir insan. İktidar problemi varsa zaten babayla ilişkisi kötüdür.


fft16_mf7181895.Jpeg


GARSONLUK VE BEKÇİLİKLE BU PARA BİRİKİR Mİ?


İzmir’de yakalanan 3 kişinin katil zanlısı Atalay Filiz’in, çantasından 5 sahte nüfus cüzdanı, 4 sahte sürücü belgesi, bazıları sahte kimlikleri çıkartıldığı öğrenilen 14 banka kartı, kredi kartı, 10 bin lira ve 3 bin 500 Euro para çıktı.


Polisteki ilk ifadesinde gündüzleri garsonluk, geceleri de bekçilik yaptığını, günde 16-17 saat çalıştığını, arta kalan zamanlarında ise uyuduğunu söyleyen Atalay Filiz’in üzerinden çıkan paranın, garsonluk ve bekçilik yapılarak biriktirilemeyeceği, sahte kimliklerde çıkarttığı kredi kartlarından, limitleri kadar para çekmiş olabileceği değerlendiriliyor. Filiz’in para kaynağının yanı sıra, güvenlik kameralarına yansıyan, ancak yakalanırken yanında bulunmayan valizlerinin yerinin tespiti için çalışmalar sürdürülüyor.


LİSTEDEN FİLM İSİMLERİ ÇIKTI


Bu arada çantadan çıkan ve Filiz’e ait el yazısıyla not alındığı düşünülen bazı film isimleri ve farklı konularla ilgili notlar aldığı dikkat çekiyor.
Filmlerin arasında, ünlü yönetmen Quentin Tarantino’ya ait ve seri katil çiftin konu edildiği ’Katil Doğanlar’ ile ’Olağan Şüpheliler’, ’Rezervuar Köpekleri’, ’Kardeş Gibiydiler’, ’Ölü Ozanlar Derneği’ ve ’Ucuz Roman’ gibi filmlerin İngilizce adlarıyla bulunması dikkat çekti.


Ayrıca Atalay Filiz’in üzerinde bulunan küçük not kağıtlarında Fransa'da bazı kişilere ait telefon numaraları da bulundu.
 

batuhanefe

Kullanıcı
Katılım
11 Ağu 2016
Mesajlar
24
Puanları
1
Kredi
6
Darısı diğer katillere olur inşallah. Hepsini yakalasınlar.
 
Son düzenleme:
Kişi Yorumladı

Üst