Neler yeni

Karşınızda Yasuo Varsa Nasıl Oynamalısınız? (SEZON6)

melihakpinar

Kullanıcı
Kredi
2
Yasuo koridor safhasında resmen bale yapa yapa ezen bir şampiyon. Çok nadir oynadığım bir koridor olan orta koridor normal oyunda bana kalınca Twisted Fate aldım ve karşıma Yasuo alındığını görünce çok üzüldüm. Kendisi uzun menzilli karakterleri ağlatan bir şampiyon. Twisted Fate'i diğer şampiyonlardan ayıran ana yetenekleri E'dir ve W'dur. İkisi de düz vuruşla çalışan yetenekler, Yasuo'nun duvarı ne gariptir ki DÜZ VURUŞU BİLE ENGELLİYOR. Hem de öyle Jax gibi 1-2 saniye değil. Duvar 5-6 saniye duruyor ve ben E'yi çalıştıracak düz vuruş geldiğinde kırmızı kart çektim ve Q attım. Karşımda bir duvar belirdi. Manam da çöp oldu.

Yasuo'yu counterlama işlemi seçim ekranında başlıyor.
Karşısına alabileceğiniz şampiyonlar;

-Jax (Counterlamak çok basit)

Jax ile Yasuo counterlamak;

jax splash art

Jax ile Yasuo counterlamanın tek sırrı klasik Jax oyuncusu gibi E açıp adama kafa göz dalmak. Tüm AD-Kritik şampiyonların baş belası olan Jax'ı alarak Yasuo'yu delirtebilirsiniz. Bu kadar basit. Bir de size uzaktan hortum atarken E açın ve hortumu yiyin. Sonra adamın üstüne atlayın. Çünkü E açıkken yediğiniz hasarın belirli bir yüzdesini E bitince yakındakilere veriyorsunuz.

Yasuo ile savaşırken minyonlardan uzak durmaya çok dikkat edin. Çünkü Yasuo E yeteneğiyle minyonların arasında bale yaparak yanlışlıkla minyonlara tıklamanızı sağlayabilir. Ormandaki sadece Yampiri Yengeç ile bile 1 kilometre uçan Yasuo'yu minyonların arasında tokatlamaya kalkarsanız Yasuo sizi minyonlarla oyalar. Minyonlarla beraber keser veya oyalarken ormancısını çağırıp size hazin bir son verebilir

Yasuo_1.jpg

Herhangi bir şampiyon ile nasıl Yasuo karşısında durulur?
Yasuo'nun pasifi Yasuo'ya çok büyük kalkan sağlıyor ancak bu kalkana en az vuran yeteneğinizle bile vursanız kalkan 2 saniye içinde yok oluyor.
En az vuran yeteneğinizle vurup kalkanın gitmesini bekleyin. Sonra kalkanı biter bitmez beklenmedik bir anda tüm kombonuzu yapın. Kırılgan sayılabilecek bir şampiyon olan Yasuo buna dayanamaz.

Yasuo'nun en güçsüz olduğu zaman, rüzgarını attığı zamandır. Rüzgarını kullandıktan sonra bir CC'si bulunmaz ve hasar yeteneği de kaybolur. Bu anda Yasuo'ya çalışın.

Yasuo ile savaşırken minyonlardan uzak olmanız onun mobilliğini (hareketliliğini) azaltacaktır.

Kaynak:
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol teşekkürler.