Neler yeni

Knight Server Kurmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmelidir

ELFDaily 

#code
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,429
Çözümler
216
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
14
Knight Server Kurmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmelidir

Değerli elfdaily üyeleri knight online server kurmak istiyorum bu sektöre girerken nelere dikkat etmeliyim, nasıl başlamalıyım bunlara bu yazıda biraz dikkat çekmek istiyorum...

Öncelikle konuya girmeden önce şunu söylemeliyim, gelir elde etmek isteyenlere yönelik yazıcağım için keyfi açmak isteyenlere hitap etmemiş olacağım bunu peşinen söyliyim. Keyfi açanlar zaten direk herhangi bilişimden kurulumlu biçimde açıp oynayanabilir...

Knight kurmak ve gelir elde etmek istiyorsanız bir takım ücretleri gözden çıkarmanız gerekmektedir bunun geri dönüşümünü düşünerek bir miktar paraları gözden çıkarmak gerekmekte. Bir ekibiniz yoksa ileride ilgilenmekte sıkıntı çekeceğinizi baştan söyleyeyim.

Açıcağınız serverin geliri ve gideri databeseye göre değişmektedir. Örneğin hazır bir databese buldunuz bu databeseyi editsiz bir biçimde kullanırsanız ek bi ücret kaybetmezsiniz ama kazancınızda olmayacaktır. Sağlam bir proje kurmak istiyorsanız öncelikle databesenizin editini yapabiliyorsanız güzelce editleyin veya ücretli yaptırın bunun miktarı değişir ama 50 ila 300 arasında değişebilir. Bu miktardan fazlasına ücret vermemeniz'de fayda görüyorum.

Bu databese alma aşamasını tamamlarken sunucu almamış olmalısınız ki databese yapılana kadar sunucu süresi baya bi geçmiş olacaktır. Bu sizin giderinizi arttırır.

İkinci aşama reklam görüyorum her adminin vazgeçilmez sorunu user yani oyuncu sayısıdır. Bunun miktarı databesenizle orantılı olacaktır. Gerçekten güzel bir databeseye sahipseniz kullanıcıyı oyunda tutmayı sağlamaya yönelik bir db mevcut ise gelirinizde buna orantılı artacaktır.
Şunu dikkate alın herşey bittikten sonra reklam yapılır ve kısa süreli olmamalıdır. Reklam süresini yani serverin açılış süresini uzun tutmalısınız tabi bu en son basamaktır.

Gelelim databeseyi yaptık güzel bi reklamıda ayarladık örneğin serverin açılmasından 1 ay geçti ve serveri açacaksınız. Bir ekibiniz yok serverinizin açıldıgı bütün günde aktif olmalı ve oyunda olmalısınız. Bu userlerinizi serverde tutmasına neden olacaktır. Şu konuyada değinmek isterim eğer zor bi databese kullanacaksanız serverinizin özelliklerini hem panele yani serverin sitesine hemde reklam yaptığınız alanlara özellikle ayrıntılı şekilde belirtin örneğin drop listesi item oranı v.s... Bunlar çok önemli faktörler olacaktır..

Serveri açtıktan sonra para kazanmak için item satışı kesinlikle yapmayın. Onun yerine krallık satışı olabilir veya görsel satışlara önem gösterin. Oyun içi para satışıda güzel bir ticaret yöntemidir.

Bol kazançlar dilerim...

 

Üst