Neler yeni

League of Legends Temel Stratejiler

ELFDaily 

#code
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,402
Çözümler
206
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
1
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol teşekkürler.


League of Legends'ın (LoL) milyonlarca oyuncusu var ve popülaritesi artmaya devam ediyor. Acemi olduğunuzda oyunu oynamaya çalıştığınızda insanların kaşlarını kaldırmasına şaşmamalı. Bu nedenle, temel bilgileri öğrenmenize ve bir maçı bir profesyonel gibi bitirmenize yardımcı olacak etkili stratejilere ihtiyacınız var. İşte kendinizi geliştirmek için en iyi ipuçlarından bazıları:

1) Koğuş Numaralarını Öğrenin​

İster bir profesyonel olun ister yeni başlayan olun, LoL'de nasıl totem yerleştireceğinizi öğrenmek çok önemlidir. Sağa doğru yerleştirme ile düşmanın harita üzerinde nereye hareket ettiğini ve döndüğünü anlayabilirsiniz, bu da daha iyi kararlar almanıza yardımcı olur. Muhafazaları yerleştirirken düşmanın haberi olmadan nasıl güvenli bir şekilde yerleştireceğinize dair faydalı teknikleri öğrenebilirsiniz.

Yerleştirmeyi öğrenmeniz gereken bazı muhafazalar, objektif muhafazalar, zorlu muhafazalar ve erken muhafazalardır. Bu numaralardan daha fazlasını çevrimiçi olarak görebilir ve oyunu oynamanın yanında bunları kullanma bilgisiyle kendinizi donatabilirsiniz.

2) Oyun Başlamadan Önce Ne Alacağınızı Bilin​

Düzenli olarak ihtiyaç duyacağın bazı öğeler var ve bunları şampiyon rehberlerinde bulabilirsin. Üsse dönmeden önce onları satın almak için doğru miktarı hazırlayabilmeniz için maliyeti öğrenebilirsiniz. Fiyat endeksini bilmek, bir satın alma işlemi yapmaya karar verdiğinizde sizi verimli kılar ve rakibinize karşı size üstünlük sağlar.

3) Farklı Karakterleri Test Edin​

LoL'de 140'tan fazla karakter var, ancak bunlardan bir veya birkaçına bağlı kalmak akıllıca değil. Beşinci seviyeye ulaşmadan önce olabildiğince çok karakter denemeniz en iyisi olacaktır. Farklı karakterleri denemek, oynamanız için en uygun olanı ölçmenizi sağlar.

Bir karakterle oynamak sizi bir rutine sokabilir ve bu da yasaklandığınızda sinir bozucu olabilir. Farklı karakterlerle oynamak da oyunu hareketlendiriyor ve yeni bir oyun oynuyormuş hissi veriyor.

4) Kurtulan Olun​

Savaş en bilgeler içindir ve LoL'de hayatta kalmak için her şeyi yapmanız gerekir. Bir düşman şampiyon sizi öldürürse, büyük miktarda altın ve deneyim kazanır. Birkaç kez ölmek, düşmanınıza üstünlük sağlar ve hızlı bir şekilde güçlü teçhizat satın almalarını ve seviye atlamalarını sağlar.

Ayrıca oyunu oynadıkça artan şampiyonluğunuzu da bir süre kaybedersiniz. Yenilgi bekliyorsanız, cephaneliğinizdeki şampiyon yeteneklerini kullanarak hayatta kalmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Düşmanınız baskın yapar ve onu yakalarsa, "Flaş"ı seçmeyi deneyebilirsiniz, bu, kısa bir mesafe için herhangi bir yöne ışınlanmanıza olanak tanır.

5) Mükemmel Bir Pozisyonla Kendinizi Tanıyın​

Farklı pozisyonları denemek ne kadar heyecan verici olsa da işin püf noktası bir pozisyonu mükemmelleştirmekte yatıyor. Mükemmel bir şekilde ustalaşana kadar aynı pozisyonu tekrar tekrar oynamak zorunda kalacaksınız. Belirli bir konumdaki şampiyonların hareketlerini anladığınız için rekabetçi bir oyuncu olursunuz.

6) Dili Anlayın​

Oyunu öğrendikçe, size yabancı olan diğer oyuncular tarafından kullanılan kısaltmaları keşfedeceksiniz. Stenografi kullanarak iletişim kurmak, tuş vuruşlarından tasarruf etmeye yardımcı olur; bu, bir oyuncuya rekabetçi bir maçta üstünlük sağlayan bir zaman tasarrufu sağlar. Bazı terimler arasında MR (Büyü Direnci), CC (Kalabalık Kontrolü,) CS (Sürünme Puanı,) AFK (Klavyeden Uzakta,) Sürükle (Ejderha) ve Gank (Çete Öldürme) bulunur.

7) Ekibinizle İletişime Devam Edin​

Bir takımda olmak, farklı kişiliklerle etkileşimde bulunmak anlamına gelir. Bazıları susacak, bazıları konuşkan olacak. Grup sohbetine ihtiyacınız olmasa da, almak istediğiniz pozisyonu üyelere bildirmek ve savaştığınız kayıp bir düşmanı duyurmak için birbirinize seslenmeniz önemlidir. Ekipteki herkes duyarlı olmayacak olsa da, bilgi hayati önem taşır ve bundan yararlanırlar.

8) Tam Oyunu Oynayın​

LoL'ün tamamlanması yaklaşık otuz dakika ila bir saat sürer. Duraklatma seçeneği yoktur, bu da tüm süre boyunca oynamak zorunda kalacağınız anlamına gelir. Tam oyunu oynayamayacağınızı biliyorsanız, meşgul olmayana kadar ertelemek daha iyidir.

Ayrıca, oynarken çalan bir telefon veya açık bir TV hata yapmanız için yeterli olduğundan oyun oynarken dikkatinizi dağıtacak şeyleri uzak tutmak çok önemlidir. Ekranın dışında bir saniye, kritik bir hata yapmanıza ve oyunu mahvetmenize neden olabilir. Takımınız da kazanma şansını kaybeder ve yeniden oynamaya başlamadan önce bir süre beklemek gibi cezalarla karşılaşabilirsiniz.
 

Jetain

Uzman Üye
Kullanıcı
Katılım
27 Ara 2015
Mesajlar
248
Puanları
356
Konum
BiteKO / Bursa
Kredi
1
Paylaşım için teşekkürler
 
Kişi Yorumladı

Üst