Neler yeni

Microsoft sql server login Connection failed hatası

Wuji

Kullanıcı
Kredi
5
Merhaba Arkadaşlar,
Bir sorunla karşılaşıyorum ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.
Aşağıda ilettiğim yazıdaki hatayı alıyorum sürekli ve nasıl düzeltebileceğimi hiç bir yerden öğrenemedim.
Bu sorunu nasıl düzeltebileceğim konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

Microsoft sql server login
Connection failed
(ve daha bir sürü hata mesajı)

not: yaşadığım sorunu görsel olarak iletmeye çalıştım fakat dosya ekle kısmına ekleme yapamadım.

Çözüm
Herşey normal çalışıyor. Sonunda knight online kurulumunu yapabildim. Ama bu seferde Launcher açılıyor 2-3 saniye sonra geri kapanıyor, şimdi onu çözmeye çalışıyorum.
Launcher olayınıda hallettim. Oda versiyondan kaynaklanıyormuş. DewillCry arkadaşımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Senin dosyanı indirdim ve bu sayede knight online kurulumunu öğrendim. Bu sayede sağa sola para kaçırmaktanda kurtuldum. Artık kendimi geliştirmeye başlayabilirim. Saygılar.

ELFDaily 

#code
Yönetici
Kredi
14
Merhaba Arkadaşlar,
Aşağıda ilettiğim yazıdaki hatayı alıyorum sürekli ve nasıl düzeltebileceğimi hiç bir yerden öğrenemedim.

Connection failed

not: yaşadığım sorunu görsel olarak iletmeye çalıştım fakat dosya ekle kısmına ekleme yapamadım.

resimsiz çözmek pek mümkün değil

kwkvqql.jpg

şu kısımdan resim urlsi ekleyerek ekleme işlemi yapabilirsin hizliresim .com dan ekleyebilirsin

Kişi Yorumladı

delitay 

Usta Üye
Moderatör
Kredi
18
Merhaba Arkadaşlar,

Connection failed

hangi sürümü kullanıyorsun birde ne yapmak istediğinde hata ile karşılaşıyorsun

Kişi Yorumladı

Wuji

Kullanıcı
Kredi
5
Moderatör tarafında düzenlendi:
2 Comments
W
Wuji yorumladı
bilgisayarıma knight kurmaya çalışıyorum ama odbc kısmında bu hatayı alıyorum. Yeni başladım öğrenmeye çalışıyorum, bu bölümde kaldım. @delitay

W
Wuji yorumladı
Change the default database to yazan yere tik işaretini işaretledim, (Default) yazan yere tıklayıp Kn_Online seçmek istiyorum fakat (Default) ' a tıklayınca Görseldeki hatayı alıyorum. yaklaşık 3 gündür denedim farklı yolları ama hep bu hata çıkıyor. Sanırım bilgisayarıma indirmem gereken bir şey var yada sql serveri kurarken yanlış kurdum. Sql servere new database Kn_Online oluşturup Oyun DB dosyasını kuruyorum. Denetim masasından odbc kurulumunda hep bu hata ile karşılaşıyorum. Microsoft sql server management studio 19 kullanıyorum.

Wuji

Kullanıcı
Kredi
5
Change the default database to yazan yere tik işaretini işaretledim, (Default) yazan yere tıklayıp Kn_Online seçmek istiyorum fakat (Default) ' a tıklayınca Görseldeki hatayı alıyorum. yaklaşık 3 gündür denedim farklı yolları ama hep bu hata çıkıyor. Sanırım bilgisayarıma indirmem gereken bir şey var yada sql serveri kurarken yanlış kurdum. Sql servere new database Kn_Online oluşturup Oyun DB dosyasını kuruyorum. Denetim masasından odbc kurulumunda hep bu hata ile karşılaşıyorum. Microsoft sql server management studio 19 kullanıyorum.

Kişi Yorumladı

Wuji

Kullanıcı
Kredi
5
Merhaba, Hatayı neden aldığımı buldum sonunda ve sorunum çözüldü.

Kişi Yorumladı

ELFDaily 

#code
Yönetici
Kredi
14
Kişi Yorumladı

Wuji

Kullanıcı
Kredi
5
neyden kaynaklı oldugunuda belirtirsen arkadaşlara yardımcı oluruz
Merhaba, Ben odbc de hep (local) veya nokta yazıyordum server bölümüne çünkü internetten hep öyle izlemiştim. Sonra sql e bağlanırken orada yazan bilgisayar ismini (server name) yazdım ve sorunum çözüldü.
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol teşekkürler.

Kişi Yorumladı

Wuji

Kullanıcı
Kredi
5
Merhaba, Ben odbc de hep (local) veya nokta yazıyordum server bölümüne çünkü internetten hep öyle izlemiştim. Sonra sql e bağlanırken orada yazan bilgisayar ismini (server name) yazdım ve sorunum çözüldü.
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol teşekkürler.
Herşey normal çalışıyor. Sonunda knight online kurulumunu yapabildim. Ama bu seferde Launcher açılıyor 2-3 saniye sonra geri kapanıyor, şimdi onu çözmeye çalışıyorum.

Kişi Yorumladı