Neler yeni

Minecraft Kasma ve Donma Sorunu Çözümü

• Konuyu başlatan Ersin
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:23
E

Ersin

Misafir
Selam arkadaşlar minecraft kasma ve donma sorununun çözümü için konuyu açmayı düşündüm. Bir çok sebebi olabilir tabiki bu minecraft kasma ve donma sorununun fakat ben size başlıca sebeplerinden ve yapılması gerekenlerden kısaca bahsedicem. Umarım işinize yarar ve faydalı olur.

Altta sunduğum maddeler bilgisayarınız için yapacağınız ayarlar
  • İlk olarak modemimize rest atıyoruz.
  • İkinci olarak ise “Görev Yöneticisini” açıyoruz ve minecraft.exe ye sağ tıklayarak İşleme Git’e Basıyoruz. İşleme ulaştıktan sonra tekrardan sağ tıklayıp öncelik ver menüsü altındaki yükseği seçiyoruz.
  • Minecraft Açıkken diğer programları ve tarayıcıları kapatınız. Özellikle ram yiyen programları. (Bknz. Google Chrome)
  • Güvenlik Duvarını kapatarak veya Güvenlik duvarından Minecraft’a yetki vererek girmeyi deniyoruz.
Bu yazdığım ayarlar oyun içi ( oyunu kurdunuz ve oyun ayarlarında bulunan seçenekler için )

Ayarlarınızı alttaki resimdeki gibi yapmayı deneyin.​
ENTZBGSWoAYsHHb
Bu yöntem daha basit ve kullanışlı bence, oyuna girdikten sonra Görevi Sonlandır penceresini açıp, javaw.exe adlı dosyayı bulup sağ tıklayıp Öncelik seçeneğinde Yüksek seçeneğini seçip oyuna devam ediniz. 1-2 dakikaya oyundaki takılmalar son bulacatır. Şu an için yöntemler bunlar daha buldukça yazıyı güncelleyeceğim.​

Emir

Usta Üye
VIP Üye
Kredi
0
sağol dostum

Kişi Yorumladı