Neler yeni

Nasadan Dünya Dışı Yaşam Hakkında Açıklama Yapacak

ELFDaily 

#code
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,445
Çözümler
231
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
14
ABD Havacılık okunuşu Uzay Dаiresi (NASA), 13 Nisan'da yenі keşifleri іle müteallik bir matbuat tоplantısı düzenleyeceğіnі duyurdu. Amerikan Havacılık okunuşu Uzay Dаiresi (NASA), 13 Nisan'da yenі keşifler іle müteallik bir matbuat tоplantısı düzenleyeceğіnі duyurdu.

,l7ZWmn1YDk2cJ_hIkK08Zg.jpg


NASA konu konusunda internet sitesi üzerinden yayınladığı iletide toplantının Dünya dışı umman araştırmalarını kapsayacağının vurguladı. Bu veriden yola çıkarak, yarınki medya toplantısında Jüpiter'e en yakın 6'ncu uydu olan Europa hakkındaki ehemmiyetli bir gelişmenin basın ile paylaşılması beklenmektedir.

Europa pek çok bilim insanına göre, Güneş Sistemi içerisinde hayat barındırabilme potansiyeline sahip en uygun seyyare olarak gösteriliyor. Europa’nın yüzeyinde buz bloklarında çatlaklar bulunuyor. Bilim insanları bu çatlakların ve oluşumların, yeraltı ummanının baskısı neticesi buzda meydana gelen hareketlerin sebebi olduğu söyleniliyor.

Seyyaremizin uydusu Ay'dan biraz daha küçük olan Europa’nın çekirdeği, Jupiter’in çekim tesiriyle daimi zorlanıyor. Bu da Europa’nın çekirdeğinin sıcak olduğu mananına geliyor.


Buzların altında şayet bir umman varsa, bu Europa'da hayatı destekleyecek kadar enerji var olduğunun da bir işaretidir.
Ancak burada hayat oluşmuş ise, sonsuza dek buz ile ateş arasında sıkışmış vaziyette, başka bir söylemle evrimsel bir çıkmazda.
 

Üst