Neler yeni

ODBC hatası

welldone

Kullanıcı
Kredi
10
Arkadaşlar sql 2014 e db yi kurulumunu yaptım ve sonrasında odbc yi de kurmak için girdiğimde hatayı alıyorum

* bağlantı basarısız oldu hatası veriyor
Sqlstate 08001
sql server hatası 17

ELFDaily 

#code
Yönetici
Kredi
14
Arkadaşlar sql 2014 e db yi kurulumunu yaptım ve sonrasında odbc yi de kurmak için girdiğimde hatayı alıyorum

Sqlstate 08001
sql server hatası 17
öncelikle dbniz sql 2014 uyumlu kontrol ediniz daha sonra odbc ayarlarını sıfırdan dbnizi tekrar içe aktararak alttaki videoyu izleyerek odbc ayarını yapınız

Gizli içerik
Bu içeriği görmek için üyeliğinizi yükseltmeniz gerekmektedir. Hemen buradan yükseltebilirsiniz.
Üye olmanız gereken üyelik grubu : VIP Üye

Kişi Yorumladı

welldone

Kullanıcı
Kredi
10
öncelikle dbniz sql 2014 uyumlu kontrol ediniz daha sonra odbc ayarlarını sıfırdan dbnizi tekrar içe aktararak alttaki videoyu izleyerek odbc ayarını yapınız

Gizli içerik
Bu içeriği görmek için üyeliğinizi yükseltmeniz gerekmektedir. Hemen buradan yükseltebilirsiniz.
Teşekkür ederim denicem

Kişi Yorumladı

aykut380

Kullanıcı
Kredi
0

Gizli içerik

Kişi Yorumladı

Saints

Kullanıcı
Kredi
18

Sqlstate 08001
sql server hatası 17
  1. SQLState 08001: Bu genellikle sunucuyla bağlantı kurma girişimi sırasında bir ağ bağlantı sorununa işaret eder. Ağ bağlantısı kopuk olabilir, belki SQL Server çalışmıyor, belki de SQL Server'ın dinlediği porta erişim engelleniyor.
  2. SQL Server hatası 17: Bu hata kodu, SQL Server adı çözümlenemiyor veya erişilemiyor anlamına gelir. Bu, yanlış bir sunucu adı girilmesi veya sunucunun ağda aktif olmaması gibi nedenlerle meydana gelebilir.
Bu tür hataların giderilmesi için şu adımları takip edebilirsiniz:

1. SQL Server'ın çalışıp çalışmadığını kontrol edin: Özellikle hizmetlerde (Windows'ta services.msc aracılığıyla) SQL Server'ın çalışıp çalışmadığından emin olun.
  2. Ağ Bağlantısını Kontrol Edin: Sunucunun ağ üzerinde erişilebilir olduğundan ve istemci makinadan ping alabileceğinizden emin olun.
  3. Sunucu Adını Doğru Yazdığınızdan Emin Olun: SQL Server'a bağlanmaya çalışırken doğru sunucu adını ve port numarasını kullandığınızdan emin olun.
  4. Güvenlik Duvarı Ayarlarını Kontrol Edin: Hem sunucu hem de istemci makinalarda güvenlik duvarı ayarlarını kontrol edin. SQL Server'ın kullandığı portun (genellikle 1433) engellenip engellenmediğini kontrol edin.
  5. Bağlantı Dizeleri ve Ayarları Kontrol Edin: Bağlantı ayarlarınızın ve dizelerinizin doğru olduğundan emin olun.
Bu adımları takip ederek sorunu teşhis edip çözüm yoluna gidebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse, daha ayrıntılı hata bilgileri veya log kayıtları ile birlikte daha spesifik yardım arayışında olabilirsiniz.

Kişi Yorumladı