Neler yeni

PS5 hakkında süper detaylar paylaşıldı

ELFDaily 

#code
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,448
Çözümler
232
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
14
jY9sYD.jpg


Geriye dönük uyumluluk hakkında hızlı bir güncelleme - PS4'ün kataloğundaki tüm şaşırtıcı oyunlarla, hayranlarımızın PS5'te favorilerini oynamalarını sağlamak için önemli çaba gösterdik. 4.000'den fazla PS4 oyununun ezici çoğunluğunun PS5'te oynanabileceğine inanıyoruz.

Geriye dönük uyumlu başlıkların PS5'te artırılmış bir frekansta çalışmasını bekliyoruz, böylece daha yüksek veya daha kararlı kare hızlarından ve potansiyel olarak daha yüksek çözünürlüklerden faydalanabilirler. Şu anda orijinal yazılım geliştiricilerinin ayarlanması gereken sorunları tespit etmek için oyunları başlığa göre değerlendiriyoruz.

Mark Cerny, sunumunda en çok oynanan en iyi 100 PS4 oyununa, geriye dönük uyumluluk çabalarımızın ne kadar iyi gittiğini gösteren bir anlık görüntü sağladı. Zaten yüzlerce oyunu test ettik ve lansmana doğru ilerledikçe binlerce şeyi test etmeye hazırlanıyoruz. Önümüzdeki aylarda çok daha fazla PS5 haberi ile birlikte geriye dönük uyumluluk hakkında güncellemeler sunacağız. Bizi izlemeye devam edin!


Hayranların yeni nesil konsolumuz PlayStation 5 ve oyunun geleceğini tam olarak nasıl getireceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için heyecanlandıklarını biliyoruz. Bugün, PlayStation 5'i bu kadar yenilikçi ve güçlü bir platform haline getiren teknik ve donanım bileşenlerinin ardında daha fazla ayrıntı sunmaktan gurur duyuyoruz - ultra yüksek hızlı SSD, entegre özel I / O sistemi, ışın izlemeli özel AMD GPU ve son derece sürükleyici 3D ses. Bu yeteneklerle PS5, geliştiricilerin yaratıcılıklarını en üst düzeye çıkarmasına, tasarladıkları oyunlarda geniş dünyalar ve yeni oyun deneyimleri oluşturmasına olanak tanıyacak.

PS5'in lider sistem mimarı Mark Cerny'nin bu sunumu, donanım sisteminin mimarisine ve PS5'i geliştiricilere ve oluşturdukları oyunlara fayda sağlamak için nasıl tasarladığımızın derinliklerine iniyor.


Mark'ın sunumunda tartıştığı gibi, PS5'in ultra yüksek hızlı SSD ve entegre özel I / O sistemi, oyunların önündeki engelleri kaldırmak - özellikle ekranları yüklemek amacıyla geliştirilmiştir. Geliştiriciler, varlıkları PS5 oyunlarına inanılmaz hızlı bir şekilde aktarabilirler, bu nedenle PS5 oyun deneyimleri, büyük oyun dünyalarında neredeyse anında hızlı seyahat ile sorunsuz ve dinamik olabilir. Bu gelişmiş hız, oyun geliştiricilerin yükleme süreleri gibi geleneksel sınırlamalar olmaksızın daha büyük ve daha zengin dünyalar yaratmalarını ve aynı zamanda oyuncuların beklemekten daha fazla oyun oynamalarını sağlar.

Ayrıca PS5'in özel GPU'suyla yeni yetenekler sunmak istedik. Ek GPU gücü oyunlarda daha yüksek çözünürlük sağlar, ancak oyunların görsellerine daha fazla fayda sağlayan önemli bir yeni özellik ışın izlemedir. Işın izleme ışığın gerçek hayatta nasıl hareket ettiğini ve çeşitli yüzeylerden nasıl sektiğini simüle eder. Bu özellikten yararlanan oyunlar, nesneleri çok daha doğru ve daha yüksek gerçekçilikle yaratacaktır. Su, cam, ışık kırılması, bir karakterin saçları vb. Daha gerçekçi görünecektir.

PS5 ayrıca oyunların 3D ses yoluyla daha derin bir daldırma hissi sunmasına izin verecek. Görseller elbette oyun deneyimi için zorunludur, ancak sesin de önemli bir rol oynadığına inanıyoruz. Yalnızca ileri teknoloji hoparlör sistemlerine sahip olanlar için değil, tüm kullanıcılar için etkileyici bir ses deneyimi sunmak istedik. Bu nedenle, ideal ses oluşturma için güç ve verimlilikle donatılmış 3D ses için özel bir motor tasarladık ve ürettik. PS5'teki 3D ses ile, çalarken duyduğunuz sesler daha fazla varlık ve yer hissi sunacaktır. Etrafınızdaki farklı yüzeylere çarpan yağmur damlaları duyabileceksiniz ve bir düşmanın arkanızda nerede durduğunu duyabilir ve tam olarak bulabilirsiniz.

Son olarak, geriye dönük uyumluluk özelliklerinin iyi çalıştığını onaylamaktan heyecan duyuyoruz. Son zamanlarda, oynatma süresine göre sıralanan en iyi 100 PS4 oyununa baktık ve neredeyse hepsinin PS5'te lansman sırasında oynanabilir olmasını bekliyoruz. PS4'te yayınlanan 4000'den fazla oyunla, test sürecine devam edeceğiz ve zaman içinde uyumluluk kapsamını geriye doğru genişleteceğiz.

PS5 spesifikasyonlarının resmi listesi için aşağıdaki tabloya göz atın.

İşlemcix86-64-AMD Ryzen ™ “Zen 2”8 Çekirdek / 16 İplikDeğişken frekans, 3,5 GHz'e kadarGPUAMD Radeon ™ RDNA 2 tabanlı grafik motoruIşın İzleme HızlandırmaDeğişken frekans, 2,23 GHz'e (10,3 TFLOPS) kadarSistem belleğiGDDR6 16 GB448GB / s Bant GenişliğiSSD825GB5.5GB / s Okuma Bant Genişliği (Raw)PS5 Oyun Diski100 GB / disk'e kadar Ultra HD Blu-ray ™Video çıkışı4K 120Hz TV, 8K TV, VRR desteği (HDMI sürüm 2.1 ile belirtilmiştir)Ses“Tempest” 3D AudioTech
 
Son düzenleme:
Üst