Neler yeni

Resident Evil Village, Lady Dimitrescu'yu Oynanabilir Hale Getirmek İçin Küçülttü

o00wfym.jpg


Resident Evil Village'ın yakında çıkacak olan Shadows of Rose DLC'si hızla yaklaşıyor ve bununla birlikte, oyunun halihazırda piyasaya sürülen Mercenaries modunu deneyimlemenin yeni bir yolu geliyor. Resident Evil Village'ın yakında çıkacak olan Gold Edition'ını satın alan oyuncular, Chris Redfield, Heisenburg veya kötü şöhretli Lady Dimitrescu olarak oynayabilecekler. Lady D'nin dokuz fitten daha uzun olduğunu düşünürsek bunun nasıl mümkün olduğunu merak ediyorsanız, onu oynanabilir kılmak için küçük bir ayarlama yapılması gerektiği ortaya çıktı.

Winters'ın Genişletme direktörü Kento Kinoshita, Polygon ile yaptığı bir röportajda , Lady D'nin boyunun, oyuncuların botlarına girmesine izin verme konusunda biraz sorun olduğunu açıkladı. Kinoshita'ya göre, geliştiriciler oyuncuların Lady D'yi kolayca kontrol edebilmelerini istediler, bu yüzden tavana çarpmalarını önlemek için onu dokuz fitin biraz altına indirdiler. Yine de korkmayın, Lady D'nin Mercenaries'in boyu hala diğer oynanabilir karakterlerden çok daha büyük.


Kinoshita, "Leydi Dimitrescu'nun boyu geliştirme sırasında birçok zorluğu beraberinde getirdi, ancak sonunda onu diğer karakterlerden daha uzun olan dev bir boyla hayata geçirmeyi başardık" diyor. "Paralı Askerler için, oyuncunun karakterini kolayca kontrol edebilmesi gerekiyor ve bunu mümkün kılmak için yüksekliğini dokuz fitin biraz altına ayarladık. Bu yükseklikte, oyuncu tavana çarpmaktan zar zor kaçınıyor."
 

Üst