Neler yeni

Silkroad Chinese Full STR Blader Rehberi

ELFDaily 

#code
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,402
Çözümler
206
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
1
Silkroad chinese full str blader rehberi arayanlar için güzel bir paylaşım yapmak istedim. Full STR Blader yapılandırmaları , str olmasının yanında kalkan avantajının da olması , yatır-batır yapabilmesi sebebiyle , oyundaki en dayanıklı chardır.FAkat e dayanıklı char en iyi char demek değildir.Blade charlar çok dayanıklıdırlar , ölümsüzdürler , fakat 1vs1 de öldürme ihtimalleri de en az ölme ihtimalleri kadar düşüktür.Bladerların pvpleri bu yüzden genellikle uzun sürer , hele de PvP yapan charların ikisi de Blader ise , charlardan birinin potu bitene kadar PvP sürebilir
Blader charların en kötü özelliği ise , diğer charlara nazaran çok yavaş kasmalarıdır.O kadar zorluklarla kasmanın sonucunda , dayanıklı bir char elde edilir fakat attack yönü az olan bir char oldugu için şahsen ben pek sevmem , en son kasacagım chardır açıkçası Ama yine de dayanıklılığı seven , öldürmekten çok ölmemenin önemli oldugunu düşünenler için , bir rehber hazırlayayım dedim.

Giysi Seçimi ve STATLAR

Statlar zaten full str olmalıdır , sakın inte vereyim demeyin , 1 defa verilen int stat bile str kaybıdır...
Giysi olarak da Garment giymelisiniz .Garment giyerseniz magical defans açıgızı iyi derece kapatırsınız.Protector ile fizikselimi daha çok arttırayım demeyin , zaten yeterince fiziksel defansınız vardır.

Skiller ;

Bicheon Skill Grubu

Chain Sword Attack Series : Blade combosudur , mutlaka açılması ve uplanması gereken bir silah skillidir.
Shield Technique Series: 1. ve 3. kitapları 15 saniye süreli olarak fiziksel defansı arttırır , 2. kitabı ise block koyma şansınızı arttırır.Bu skill açmak faydalıdır , fakat fiziksel defansa pek ihtiyaç olmadıgından uplamak zorunda değilsiiz , ama block koyma şansını arttıran 2.kitabı maxlayın , 4.yü de açın...

Blade Force Series: Glaivedeki mızrak atma skilli gibi , bu da bicheonda uzaktan vurş yapma olanagı sağlayan bir skilldir.Açılmalıdır , kullanışlıdır.Bu skill sayesinde uzaktaki yaratıklara vuruş yaparak daha hızlı kasabilirsiniz.

Hidden Blade Serries: Yatırma skillidir , PvPlerde ve giant kesiminde çok faydalı olacak bir skilldir, açılmalı ve uplanmalıdır.
Killing Heaven Blade Series: Yatırdıktan sonra yapılan batırma skilli Açılmalı ve uplanmalıdır tabi ki.
Sword Dance Series:Alana atak yapan bir skilldir.3 yaratıga birden bu skille vurabilir.Hızlı kasmak amaçlı yaratıkları çekmek için de kullanışlıdır.Fakat açılması şart değildir,terci meselesi.Ama 1. ve 2.kitabı mutlaka açın çünkü 2.yi açmak için 1çyi maxlamaya gerek yok , bir defa açmak kafi...
Shield Protection Series : Bicheon grubunun pasif skillidir , block koyma oranını arttırır , mastery yettikçe uplamalısınız mutlaka.

Force Skillleri ( Cold/Lightning/Fire)

El yakma skilli olarak fire ı öneririm , bu sayede daha çok damage vurursunuz.Cold kullanırsanız defansınız daha yüksek olacaktır , ölme ihtimaliniz çok düşük olacaktır , kısaca ölümsüz olacaksınız FAkat cold ile daha yavaş kasacagınızdan ve az olan öldürme şansınızı daha da düşüreceğinizden önermiyorum.Kısacası el yakma skilli olarak FIRE kullanın.

Cold'dan açmanız gereken skiller ;

Ice Guard Series : Physical defansı arttırır , defans gücünüze güç katar , mastery yettikçe uplayın.
Cold Armor: Bu da physical defansı arttıran bir skilldir ve pasiftir.Bu da mastery yettikçe uplanmalıdır.

Lightning'den açmanız gereken skiller ;

Concentration Series ; Parry Ratio , yani vuruştan kaçma değerini arttırarak daha az damage almanızı sağlar , lightning mastery yettikçe arttırılmalıdır.
Piercing Force Series:Magical attackı arttıran bufftır.
Wind Walk Series : Hızlı koşma skillidir , bu skill zaten her yapılandırmada açılması gereken bir skilldir.
Heaven's Force Series: Parry ratio u arttıran pasif skilldir , mastery yettikçe uplanmalıdır.

Fire'dan açmanız gereken skiller ;

River Force Series : El yakma skilli olarak zaten bunu kullanacagız UP UP UP yani
Fire Protecion Series : Blader'ların magic defans açıgını kapatması için gerekli bufflardan biridir.Mastery yettikçe uplayın mutlaka.
Flame Body Series ; Physical Attack ınızı arttıran önemli bir bufftır , UP UP UP ...
İtemlarınızın 42 lvldan sonra full blue ve +3 olmasına özen gösteriniz , silahınız ve kalkanınız da 52den sonra en az +5 olsun...Blade charların ölme ihtimallerini yükseltmeleri için biraz sp farma gereksnimleri vardır bunu da unutmayın , fakat zaten blade charla kasmak zor , üstüne bi de sp farm sizi bayabilir dikkat
 

Üst