Neler yeni

Şimdiye Kadar Çıkmış GTA 6'nın En Büyük Sırları

ELFDaily

#code
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
2,463
Çözümler
236
Puanları
216
Konum
Bursa
Kredi
14
jdgpznn.jpg


Şimdiye Kadar Çıkmış GTA 6'nın En Büyük Sırları

Rockstar Games'in GTA 6
üzerinde çalıştığı su götürmez bir harbi. hem de bugüne dek, GTA 6 konusunda bir hayli detay da ortaya çıktı. Ancak ne yazık ki bugüne dek ortaya çıkan bütün iddialar asılsız kaldı. çözüm, durum böyle olunca da oyunseverler, GTA 6 umutlarını yavaş yavaş kaybetmeye başladılar. Ancak şimdi, GTA 6 konusunda belki de bugüne dek ortaya atılan iddiaların en sağlam bilgiler ile sizleri aydınlatmayı düşünüyoruz :D

Bu sefer yayılan iddalara yani ortaya çıkan Yepyeni iddiaların kaynağı, dünyanın en büyük forumlarından olan "Reddit"te açıklamalarda bulunan bir Rockstar çalışanı. Reddit kullanıcısı, Laf konusu iddialarının başında kendisini hem Red Dead Redemption 2 hatta GTA 6'nın yazılımsal testlerinde çalıştığını söylüyor. Ancak bu kuvvetli isimden (elbette bizzat ifadeleri doğrultusunda) ortaya atılan iddialar, Reddit moderatörleri tarafından silindi. Reddit, gönderinin sebep silindiğine değin, üzerine bir İzah edemedi.

2 şehir, 3 büyük bölge

GTA 5'in var haritası, fazlasıyla büyük bir yapıya sahip. Ancak Yepyeni iddialara göre GTA 6'nın sahip olacağı harita, GTA 5'ten çok henüz büyük olacakmış. Açıklamaların sahibi, GTA 5'in haritasını GTA 6'ya oranla bir okulun oyun bahçesi olarak nitelendiriyor. Bu da GTA 6'nın haritasının ne denli büyük olduğunu gözler önüne seriyor.
İddia sahibine göre GTA 6, iki büyük şehir ve bu şehirlere yerleştirilmiş 3 bölgeden oluşacak. Bu şehirlerden bir tanesinin "Carcer City" olarak isimlendirileceğini söyleyen kaynak, ikinci şehrin ise "Vice City" olacağını söylüyor. Vice City, geçtiğimiz yıllardan tanıdık olduğumuz Miami'yi, Carcer City ise ABD'nin Boston kentini temsil edecekmiş.


İddiaların sahibi, Carcer City'nin büyük bir metropol olduğundan ve bu bölgede kaybolmanın çok kolay olabileceğinden bahsediyor. Yaptığı testler sırasında zamanının büyük bir bölümünü Carcer City'de geçirdiğini söyleyen kaynak, bu şehirde ABD'nin ikonik tarihi yerlerinin bulunduğunun ve şehrin fazlasıyla ilgi çekici bir yer olduğunu ifade ediyor.

Kaynağın, GTA 6'nın haritasıyla alakadar iddiaları bununla sınırlı değil. İddialara göre GTA 6'nın haritasının sahip olduğu büyüklük, bu haritanın özdeş anda ayrımlı iklimsel koşullara sahip olmasına da sebep olmuş ve bu da oyuna direk entegre edilmiş. başka bir deyişle oyunun belirli bir kısmında yağışlı bir gün yaşanırken, özdeş anda haritanın Diğer bir bölgesinde güneş, yüzünü gösteriyor olabilecek.

Kardeş karakterler

tng23bc.jpg


GTA 5, serinin tarihinde ilk Defa Aniden çok Ira özelliğini oyunseverlerle buluşturmuştu. GTA 5 oyuncuları, vakit zaman vazife yapmak için vakit zaman da vakit geçirmek için 3 karakterden bir tanesini seçebilmişlerdi. Kaynağa göre GTA 6'da da benzer bir sistem olacak. Ancak bu Defa Alaka çekici olan şey, bu karakterlerden iki tanesinin kardeş olabileceği.
Kaynağımız, GTA 6'da Aniden çok Ira olduğundan güvenilir olduğunu ancak bunların iki tanesinin kardeş olmasının kesinliğinden çok da güvenilir olmadığını söylüyor. Üstelik bu kardeşlerden bir tanesinin saklı polis olma ihtimali de yer alıyor. başka bir deyişle GTA 6'nın konusu, bu Defa alıştığımızın dışına çıkarak özdeş ailedeki bir iyi bir de Fena çocuğun hikayesine bizleri çekebilir.

9r1w4o4.jpg


Rockstar Games, Red Dead Redemption 2'nin vazife tasarımı sebebiyle ağırbaşlı manada eleştirilmişti. çözüm, durum böyle olunca da şirket, oyunlarındaki vazife tasarımlarını değiştirecekmiş gibi görünüyor. Çünkü kaynağımızın iddialarına göre GTA 6'nın kimi görevleri, tamamiyle bırakılabilecek şekilde hazırlanmış. başka bir deyişle GTA 6'da verilen Tüm görevleri yapmak zorunda kalmayacağız ancak bu vaziyet, hikayenin umumi manada değişmesine sebep olacakmış.
Kaynağımız, gerçekte bugüne dek ortaya çıkan kimi iddiaları doğruluyor. Örneğin geçmiş dönemlerde sizlerle, Vice City ve iklim değişiklikleri gibi konular üzerinde ortaya atılan iddiaları paylaşmıştık. Ancak her ne olursa olsun bu açıklamalar, yalnızca bir iddiadan ibaret ve harbi olup olmayacağını bilmek olası değil. Umarız kısa bir müddet içerisinde Rockstar Games, GTA 6 konusunda kimi açıklamalar yapar ve bizler de bu açıklamaları, sizlerle paylaşma imkanı yakalarız.
 
Son düzenleme:
Üst