Neler yeni

Spotify, 2019 Yılının Türkiye En Çok Dinlenenleri Açıkladı

ELFDaily 

#code
Yönetici
Kredi
14
EK8PywEX0AAbunx

Spotify, 2019 Yılının Türkiye En Çok Dinlenenleri Açıkladı

Spotify, 2019 yılında en çok dinlenen kişileri açıklama kararı aldı ve açıkladı. Türkiye'de en çok dinlenenlere Hususi yayınlanan listelerde şaşırtıcı sonuçlar bulunuyor. Rapçilerin ön tasarıda olduğu listelerde en çok dinlenen sanatçı Ezhel oldu. Ezhel'in Derhal arkasında ise ikinci sırada Gene bir rapçi olan Ben Fero yer aldı. Üçüncü sırayı ise Sagopa Kajmer aldı. Dördüncü ve beşinci sıralarda ise sırasıyla Sezen Aksu ve Yüzyüzeyken Konuşuruz yer aldı.

Spotify'ın açıkladığı bir Diğer sayılama ise 2019 yılında ülkemizde en çok dinlenen albüm. Açıklanan bilgiye göre 2019 yılında ülkemizde en çok Ben Fero'nun Orman Kanunları albümü dinlendi. En çok dinlenen albümler sıralamasında ikinci sırada ise Ezhel'in Müptezhel albümü yer aldı.

2019 yılında ülkemizde en çok dinlenen 5 şarkıya da göz atmak gerekirse, birinci sırada Ezhel'in Felaket şarkısı yer aldı. İkinci sırada ise Gene bir rapçi olan Norm Ender'in Mekanın Sahibi adlı parçası yer aldı. Bu parçaların Derhal hemen peşinden ise üçüncü sırada Ben Fero'nun Biladerim İçin, dördüncü sırada Ufuk Beydemir'in Ay Tenli Kadın ve beşinci sırada Reymen'in Ela şarkısı yer aldı.

2019 yılında Türkiye'de en çok dinlenen bayan sanatçı ise Sezen Aksu oldu. Sezen Aksu'nun Derhal hemen peşinden ikinci ve üçüncü sırada Billie Eilish ve Ariana Grande bulunuyor. Dördüncü ve beşinci sırada ise Sıla ve Sertap Erener yer aldı.

EN ÇOK DİNLENEN SANATÇILAR :
  • Ezhel
  • Ben Fero
  • Sagopa Kajmer
  • Sezen Aksu
  • Yüzyüzeyken Konuşuruz
EN ÇOK DİNLENEN ALBÜMLER :
  • Orman Kanunları- Ben Fero
  • Müptezhel- Ezhel
  • When We All Fall Asleep, Where Do We Go?- Billie Eilish
  • Akustik Travma- Yüzyüzeyken Konuşuruz
  • Sevda Gibi- Ufuk Beydemir