Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

Çözüldü Cyberpunk 2077 Kapandıktan sonra siyah ekran ve alta alınca kasma sorunu

Bir problem çözüldüğünde bu önek işaretlenir.

ELFDaily Help 

ELFDaily Help
Kredi
0
Cyberpunk 2077 Kapandıktan sonra siyah ekran ve alta alınca kasma sorunu
Merhaba, son zamanlarda Epic Games'den Cyberpunk 2077 oynamaya başladım ve bazı sorunlarla karşılaşıyorum. İki ana sorunla karşılaşıyorum:

1. Sorun: Oyunu yaklaşık 1-2 saat oynadıktan sonra oyunu masaüstüne küçülttüğümde, bilgisayarım çok kötü bir şekilde kasmaya başlıyor. Fare bile 10 saniye sonra hareket etmeye başlıyor. Oyunun simgesine görev çubuğundan tıkladığımda, yaklaşık 10 saniye boyunca siyah bir ekran görüyorum ve ardından oyun geri geliyor, ancak donuk bir şekilde çalışıyor. Yaklaşık 10 saniye sonra bu donma çözülüyor ve oyun normale dönüyor. Ancak daha sonra oyunu tekrar minimize ettiğimde aynı kasma sorunu devam ediyor.
  2. Sorun: Oyunu kapattıktan sonra bilgisayarım siyah bir ekranda kalıyor. Arada bir bu siyah ekran düzelir ve ardından "Cyberpunk 2077 çöktü" uyarısı alırım (bu uyarı Windows'tan değil). Ancak son zamanlarda bu uyarı gelmez oldu, sadece siyah ekran devam ediyor ve düzelmiyor. Bilgisayarı kapatmadan bu sorunu çözmenin bir yolu, güç tuşuna bir kez basarak uyku moduna almak ve ardından tekrar açmaktır.
Laptop Özelliklerim: RTX 4070, Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, SSD

Not: Bu sorunlar, şimdiye kadar başka bir oyun oynarken yaşamadım.

Sizce bu sorunlar neden kaynaklanıyor olabilir ve çözüm önerileriniz var mı?

Çözüm
Merhaba, son zamanlarda Epic Games'den Cyberpunk 2077 oynamaya başladım ve bazı sorunlarla karşılaşıyorum. İki ana sorunla karşılaşıyorum:

1. Sorun: Oyunu yaklaşık 1-2 saat oynadıktan sonra oyunu masaüstüne küçülttüğümde, bilgisayarım çok kötü bir şekilde kasmaya başlıyor. Fare bile 10 saniye sonra hareket etmeye başlıyor. Oyunun simgesine görev çubuğundan tıkladığımda, yaklaşık 10 saniye boyunca siyah bir ekran görüyorum ve ardından oyun geri geliyor, ancak donuk bir şekilde çalışıyor. Yaklaşık 10 saniye sonra bu donma çözülüyor ve oyun normale dönüyor. Ancak daha sonra oyunu tekrar minimize ettiğimde aynı kasma sorunu devam ediyor.
  2. Sorun: Oyunu...

ELFDaily 

#code
Yönetici
Kredi
14

2. Sorun: Oyunu kapattıktan sonra bilgisayarım siyah bir ekranda kalıyor. Arada bir bu siyah ekran düzelir ve ardından "Cyberpunk 2077 çöktü" uyarısı alırım (bu uyarı Windows'tan değil). Ancak son zamanlarda bu uyarı gelmez oldu, sadece siyah ekran devam ediyor ve düzelmiyor. Bilgisayarı kapatmadan bu sorunu çözmenin bir yolu, güç tuşuna bir kez basarak uyku moduna almak ve ardından tekrar açmaktır.
Laptop Özelliklerim: RTX 4070, Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, SSD

Not: Bu sorunlar, şimdiye kadar başka bir oyun oynarken yaşamadım.

Sizce bu sorunlar neden kaynaklanıyor olabilir ve çözüm önerileriniz var mı?

Sorunlarınızın nedenleri çeşitli olabilir ve Cyberpunk 2077 oyununun bazı sistemlerde karşılaştığı performans ve uyumluluk sorunları göz önüne alındığında, aşağıdaki adımları deneyerek bu sorunları çözmeye çalışabilirsiniz:

1. Grafik Sürücü Güncellemeleri: Öncelikle, grafik kartı sürücülerinizi en son sürüme güncellediğinizden emin olun. Hem NVIDIA hem de AMD sürücülerini güncellemek oyunun daha istikrarlı çalışmasına yardımcı olabilir.
  2. Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın: Oyun oynarken arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Bu, sistem kaynaklarını serbest bırakarak oyunun daha düzgün çalışmasına yardımcı olabilir.
  3. Oyun Ayarlarını Düşürün: Oyun içi grafik ayarlarını daha düşük bir seviyeye getirerek performansı artırabilirsiniz. Özellikle RTX 4070 ekran kartı ile oynuyorsanız, yüksek grafik ayarları performans sorunlarına yol açabilir.
  4. Oyunu Tam Ekran Modunda Oynayın: Oyunu tam ekran modunda oynamayı deneyin. Tam ekran dışı modlar, minimizasyon sorunlarına neden olabilir.
  5. Isı Sorunlarını Kontrol Edin: Bilgisayarınızın sıcaklık düzeylerini izleyin. Yüksek ısınma, performans sorunlarına yol açabilir. Temiz ve iyi bir hava akışı sağladığınızdan emin olun.
  6. Windows ve Sürücü Güncellemeleri: Windows işletim sisteminizin ve diğer sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Güncellemeler eksikse, bu tür sorunlara yol açabilir.
Eğer sorunlar devam ederse, Cyberpunk 2077'nin kendi topluluk forumlarını ve destek kaynaklarını kontrol etmek de faydalı olabilir. Geliştirici güncellemeleri ve yamaları, oyunun daha istikrarlı çalışmasına yardımcı olabilir.

Kişi Yorumladı
Çözüm