Neler yeni

Knight Online Npclerde bulunan görevler için yardım.

rebon1

Kullanıcı
Kredi
4
Oyundaki npclerde bulunan görevleri yaptığımda ödül olarak verilen itemi seçtiğimde item envantere gelmiyor ama para ve exp gelmekte bunun sebebi nedir Sqlda aradım ama bunun ile ilgili birşey bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkür ederim.

Emir

Usta Üye
VIP Üye
Kredi
0
Oyundaki npclerde bulunan görevleri yaptığımda ödül olarak verilen itemi seçtiğimde item envantere gelmiyor ama para ve exp gelmekte bunun sebebi nedir Sqlda aradım ama bunun ile ilgili birşey bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkür ederim.
itemin dbde olup olmadığından emin olun ve çalışır oldugundan emin olun bunu bi karaktere editörden atarak anlayabilirsiniz
fakat npcnin verdiği itemin kodu neyse o kodla karaktere manuel ekleyip denemelisiniz

Kişi Yorumladı

rebon1

Kullanıcı
Kredi
4
itemin dbde olup olmadığından emin olun ve çalışır oldugundan emin olun bunu bi karaktere editörden atarak anlayabilirsiniz
fakat npcnin verdiği itemin kodu neyse o kodla karaktere manuel ekleyip denemelisiniz
Merhaba hocam cevabın için öncelikle teşekkür ederim.
Şimdi olayı anlatayım görevi npcden alıyorum ardından istediği mobu kediyorum ve görev tamamlanıyor tekrar npc geri dönüyorum ve görevi teslim ederken npc mesela iki itemden birini seç diyor seçiyorum ama çok farklı bir item veriyor veyahut hiç item vermiyor benim öğrenmek istediğim DBde Questte verilecek itemlere nereden baktığımız ve değiştirdiğimizi bulamadım

Kişi Yorumladı

Emir

Usta Üye
VIP Üye
Kredi
0
Şimdi olayı anlatayım görevi npcden alıyorum ardından istediği mobu kediyorum ve görev tamamlanıyor tekrar npc geri dönüyorum ve görevi teslim ederken npc mesela iki itemden birini seç diyor seçiyorum ama çok farklı bir item veriyor veyahut hiç item vermiyor benim öğrenmek istediğim DBde Questte verilecek itemlere nereden baktığımız ve değiştirdiğimizi bulamadım
bildiğim kadarıya npc editorle bunlar yapılıyordu
versiyon kaç ve hangi dbyi kullanıyorsunuz kişisel değilse bi araştırırım sizin için

@jetaiN bi inceleyin hocam

Kişi Yorumladı

rebon1

Kullanıcı
Kredi
4
bildiğim kadarıya npc editorle bunlar yapılıyordu
versiyon kaç ve hangi dbyi kullanıyorsunuz kişisel değilse bi araştırırım sizin için

@jetaiN bi inceleyin hocam
Ver.2300 PVPTURK DB elimde bir sürü npc editör var lakin onlar npc genel ayarlarını yapıyor Quest eventleri görünürde düzgün çalışıyor fakat itemi nereden çektiğini anlayamadım onu öğrensem gerisi gelecek yardımcı olursanız memnun olurum teşekkür ederim.

Kişi Yorumladı

Jetain

Uzman Üye
Kullanıcı
Kredi
1
Hocam görevcinin Lua kodlamasındaki Verdiği item kodunu Lütfen databasenizde var olup olmadığına bakın.
Basit yöntem söyliyeyim Hangi itemi vermesini istiyorsanız Avcı editör indirip Monster Editör 'e tıklayın oradan worm yazın monster a veya herhangi bir canavara tıklayın Daha sonra vereceğiniz itemin adını yazın ve uygun olanı sol altta ekle e tıklayın itemin kodunu kopyalıyıp lua'a yapıştırın.

Şuanda Random olarak söyledim yapamazsanız Mutlaka Özelden Yazın.

Kişi Yorumladı

Jetain

Uzman Üye
Kullanıcı
Kredi
1
Lua yı kontrol edin muhtemelen luadan kaynaklı birde Client içerisindeki Data/Quest_Helper_us.tbl, (Quest_Talk_us.tbl - Bu tbl 'e de göz at) kendi serverınıza göre editlemeniz gerekiyor.

Kişi Yorumladı

By.Deniz

Kullanıcı
Kredi
0
Eğer lua ve item de sıkıntı yoksa görevi verdikten sonra inventory düzenleme tuşuna basarak görebilirsin itemleri.

Kişi Yorumladı

rebon1

Kullanıcı
Kredi
4
Ver.2300 PVPTURK DB elimde bir sürü npc editör var lakin onlar npc genel ayarlarını yapıyor Quest eventleri görünürde düzgün çalışıyor fakat itemi nereden çektiğini anlayamadım onu öğrensem gerisi gelecek yardımcı olursanız memnun olurum teşekkür ederim

Lua yı kontrol edin muhtemelen luadan kaynaklı birde Client içerisindeki Data/Quest_Helper_us.tbl, (Quest_Talk_us.tbl - Bu tbl 'e de göz at) kendi serverınıza göre editlemeniz gerekiyor.
Cevap için teşekkür ederim geç oldu ama biraz.

Kişi Yorumladı